Координаційна рада з питань бюджету участі визначила проекти, які перемогли у загальноміському голосуванні. Рішення прийняли на засіданні 18 жовтня.
Засідання тривало понад три години. Під час нього, згідно із порядком денним, мали розглянути скарги авторів проектів та оголосити переможців голосування.
Попри кількагодинне обговорення апеляційних заяв, жодного позитивного рішення щодо них коордрада так і не прийняла. Не вистачило голосів. Тож члени координаційної ради підтвердили попереднє рішення, за яким було визначено претендентів на перемогу.
Згідно із положенням про бюджет участі, результати голосування своїм розпорядженням має затвердити міський голова.
«На жаль, згідно зі змінами до положення про бюджет участі, координаційна рада із органу, який приймає рішення, перетворився суто на дорадчий орган. І може виключно рекомендувати міському голові затвердити результати голосування», – сказав член коордради Сергій Намєснік.
Його слова підтвердив і директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євген Черниш.
«Згідно із положенням про бюджет участі, затвердження переможців по голосуванню за бюджет участі, визначених коордрадою, це право, а не обов’язок міського голови», – прокоментував директор департаменту.
Нагадаємо, що координаційна рада з бюджету участі 18 жовтня збиралася потай. Житомиряни скаржилися, що не можуть проголосувати за проекти бюджету участі онлайн.