За останні роки спостерігається активна інтеграція більшості галузей народного господарства у світовий економічний простір, розвиток агропромислового комплексу і відповідно ринку ветеринарних препаратів. Аналіз законодавства, що регламентує порядок контролю якості ветеринарних препаратів в Україні, та співставлення його з аналогічним в ЄС, свідчить про нагальну потребу вдосконалення нормативної бази з врахуванням усіх світових стандартів, щоб забезпечити сприятливі умови існування для вітчизняних компаній.
Головними документами країни, що регулюють виробничий ринок ветпрепаратів станом на лютий 2018 року є: Закони України «Про ветеринарну медицину», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Для гармонізації вітчизняного ветеринарного законодавства із законодавством Євросоюзу та врегулювання питань експорту та імпорту, у 2017 році було прийнято ряд законодавчих актів, які допоможуть державі посилити вплив на ринок ветеринарної фармації. Наприклад, у жовні 2017р, держава акцентувала увагу на виготовленні високоефективних ветеринарних препаратів з використанням біотехнологічних методів, що зазначається в документі: «Деякі питання визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня на 2017-2021 роки».
Також прем’єр-міністр Володимир Гройсман, та, відповідно, Кабінет Міністрів України, запропонували проект змін до Постанови КМУ “Положення про державну реєстрацію ветеринарних препаратів” від 2007 року, де зазначалось, що реєстрація ветпрепаратів має здійснюватись як за стандартами власне країни-виробника, так і за нормами ЄС. Та, нажаль, Державна регуляторна служба України, постанову відхилила. Здебільшого, на той час було відхилено низку важливих законопроектів щодо врегулювання ринку виготовлення ветереринарних препаратів. За рахунок цього нагальні невирішені питання галузі тільки посилюються, а проблема формування сприятливих умов для подальшого розвитку галузі, так і залишається актуальною.
За наявної ситуації на національному ринку ветеринарних препаратів та лікарських засобів для ветеринарної медицини, спостерігається поступове зміцнення позицій українського виробництва, про що свідчить факт часткового збільшення споживання його товарів. Лідируючу позицію займають препарати для великої рогатої худоби, засоби для свиней та птиці. Меншу частину займають лікарські препарати для коней, бджіл, кролів та дрібної рогатої худоби. Слід зазначити, що найбільший попит на корми для тварин та антибіотики.
Українського виробника підтримує Кабінет Міністрів, особливо прем’єр міністр В.Гройсман, що сприяє щорічному підвищенню частки вітчизняних компаній на ветеринарному ринку України. Більше 50% підприємств виготовляють якісну продукцію, що здатна конкурувати з іноземними аналогами. Найбільші з них: «О.L.KAR.-АгроЗооВет-Сервіс», «Укрзооветпромпостач», «Броварфарма», «Укрветпромпостач», «Біофарм», «Ветсинтез».
Провідна компанія на ветеринарному гуртовому ринку країни − «О.L.KAR.-АгроЗооВет-Сервіс». Олег Караванський у 2003 році заснував підприємство O.L.KAR і вже більше 15 років воно тримає лідируючу позицію за виготовленням ветеринарних препаратів, кормових добавок, кормів та зоопродукції в Україні. Європейські профільні фахівці визнали лабораторію ветеринарного виробництва O.L.KAR найкращою в країні. На сьогодні компанією випускається більше 1000 найменувань різної ветеринарної продукції. Протягом усього часу роботи, у компанії з’явилось близько п’яти тисяч постійних клієнтів (4000 ветаптек, 1500 ветклінік, 3000 зоомагазинів, зооклуби та 2500 господарств (вирощування свиней, молочні ферми, птахофабрики). «O.L.KAR.» також є дистриб’ютором основних відомих закордонних виробників (Bayer, INVESA, Biowet Pulawy, Inter Heat, PFIZER, Армавірська біофабрика, КВЗ, Хювефарма Болгарія), які складають 95% ветеринарного ринку України. Окрім того, власна продукція експортується в понад 30 країн європейського, азіатського та арабського регіонів. За рахунок сучасного інноваційного виробничого комплексу компанія ввійшла в десятку виробників України, що мають право постачати ветеринарні препарати на ринок різних країн світу.
Ще одними з великих виробників у галузі є «Укрзооветпромпостач» та «Бровафарма». Продукція даних фірм представлена широким асортиментом ветеринарних препаратів (антигельмінтики, антимікробні, анти- протозойні, антисептики, протипаразитарні, препарати для лікування хвороб шкіри, сульфаніламіди, дератизаційні, вітамінні препарати, дезинфіктанти), біопрепаратів (вакцини, сироватки), кормів та кормових добавок.
Загалом, аналізуючи ветеринарних ринок країни, за останні роки спостерігається ріст попиту на товари українського похоження, а вітчизняні виробники активно зміцнюють свої позиції, виробляючи високоякісний, конкурентоспроможний із європейськими аналогами, товар. Здебільшого питання проблем ветеринарної галузі не вирішуються, оскільки державними органами створюються законопроекти, нормативні акти та інші установчі документи, які під впливом перевірки багатьох інших, суміжних їм інстанцій, просто так і не входять у дію. Поліпшення умов інтеграції ветеринарних препаратів на світовій арені, відповідно збільшення їх експорту, відбудеться тільки після реальних якісних змін, як на законодавчому рівні, так і в сфері державного управління.