У Райківській виправній колонії №73 не функціонують очисні споруди – стічні води багатопрофільної лікарні без очищення і знезараження потрапляють у річку Гнилоп’ять, яка є притокою річки Тетерів. А у більшості гуртожитків Житомирської виправної колонії санвузли не підключені до мереж водопостачання, що обумовлює неналежний санітарний стан приміщень. Про це повідомили у ході спільної наради керівників прокуратури області, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в області 30 жовтня, – інформує прес-служба прокуратура Житомирської області.
За словами заступника прокурора області Віталія Мякішева, адміністрації установ виконання покарань області не вживають вичерпних заходів щодо матеріально-побутового забезпечення засуджених. Зокрема, унаслідок недотримання належного санітарного стану у харчоблоках установ, прокурорськими перевірками установлені численні факти наявності бактерій кишкової палички, що створює загрозу для здоров’я в’язнів. Засуджені не забезпечені у повному обсязі постільною білизною, одягом і взуттям за сезоном.
«Санвузли більшості гуртожитків Житомирської виправної колонії не підключені до мереж водопостачання, що обумовлює неналежний санітарний стан приміщень, в окремих камерах дисциплінарного ізолятора взагалі відсутні ємності для питної води, унаслідок чого засуджені позбавлені вільного доступу до неї. Адміністраціями Бердичівської та Райківської виправних колоній порушуються права засуджених на придбання продуктів харчування і предметів першої потреби. У Коростенській виправній колонії на одного засудженого припадає менше 4 м2 житлової площі спальних приміщень, що не відповідає вимогам ст. 115 Кримінально-виконавчого кодексу України», – констатував Мякішев.
Прокурор галузевого відділу прокуратури області Сергій Філь розповів про грубі порушення вимог чинного законодавства у діяльності Райківської ВК №73 та багатопрофільної лікарні при установі.
«Очисні споруди не функціонують, відсутнє дератизаційне обладнання, унаслідок чого стічні води багатопрофільної лікарні без очищення і знезараження потрапляють у річку Гнилоп’ять, яка є притокою річки Тетерів. За вказаних обставин діяльність багатопрофільної лікарні при Райківській виправній колонії створює загрозу розповсюдження в установі інфекційних і інших небезпечних захворювань, екологічного забруднення регіону, а тому її діяльність повинна бути зупинена до усунення встановлених порушень вимог законодавства», – загострив увагу учасників наради Сергій Філь.
Нагадаємо, у Житомирській міській раді створили робочу групу з обстеження узбережжя річки Тетерів. Зафіксований на відео та фото викид фекалій у Тетерів водоканал вважає фейковим.