Суд скасував 6 дозволів для видобутку бурштину на півночі області, – прокуратура

Суд скасував 6 неправомірно виданих Держгеонадрами дозволів на видобуток бурштину на родовищах загальною площею понад 18 тис. га. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Ще у березні минулого року прокуратура Житомирської області, в інтересах держави та обласної ради, звернулася до адміністративного суду із 6 позовами про скасування незаконних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину площею понад 18 тис. га.

«Державною службою геології та надр України у 2016 році видано трьом товариствам 6 спецдозволів на вивчення та розробку надр у північних районах Житомирщини. Зокрема,  ТОВ «Амбер Холдинг» – двох родовищ бурштину – Зимухінської та Козюківської ділянок площею майже 12,2 тис. га, ТОВ «Компанія «Надра Галичини» – Тетерівської ділянки площею понад 906 га, що в Овруцькому районі, а ТОВ «Райт Солюшн» – Замисловицької, Правобережної ділянок та ділянки «Стрілка» площею майже 5250 га в Олевському районі. Однак дозволи видано з порушенням вимог Цивільного кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, а також іншого чинного законодавства, з метою уникнення процедури аукціону тощо», – йдеться у повідомленні.

Прокуратура Житомирської області, в інтересах держави та обласної ради, вжила заходів представницького характеру та довела у судах незаконність виданих Держгеонадрами 6 дозволів на розробку та вивчення родовищ бурштину. Житомирський окружний адміністративний суд 12 січня задовольнив останній, шостий позов щодо незаконності дозволу, виданого Держгеонадрами ТОВ «Райт Солюшн» для вивчення та розробки родовища бурштину на Замисловицькій ділянці площею 822,8 га, що поблизу села Замисловичі Олевського району.

Нагадаємо, суд скасував спецдозвіл на видобування цирконієвих руд у заповіднику на півночі області. У лютому минулого року рішенням Житомирської обласної ради безпідставно було погоджено суб’єкту господарювання надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів Південно-Західної ділянки Яструбецького родовища, що в Олевському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *