Голова обласної ради Анжеліка Лабунська у суді успішно оскаржила постанову Кабінету Міністрів України про застосування принципу «мовчазної згоди» при вирішення питань надання спецдозволів на користування надрами. Про це повідомила прес-служба обласної ради.
«Кабмін запропонував змінити систему надання органами місцевого самоврядування згоди підприємцям на розробку корисних копалин на територіях громад області, ввівши своєю постановою правило «мовчазної згоди». Якщо за 30 днів обласна рада не надала відповіді на пропозицію підприємців з розробки корисних копалин, то вважається, що обласна рада автоматично згодна з пропозицією підприємців і ті мають право розробляти корисні копалини, маючи тільки дозвіл Кабміну», – розповіла Анжеліка Лабунська.
Вона наголосила, що, на перший погляд, Кабмін спростив підприємцям з видобувної галузі систему отримання дозволу, але зробив це, звузивши права місцевих громад та органів місцевого самоврядування.
«Згідно з чинним законодавством, органи місцевої влади повинні знати думку жителів громади про початок роботи видобувного підприємства на території громади, де планують видобувати корисні копалини, а за необхідністю – провести громадські слухання. Після цього проект рішення про надання дозволу, згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», повинен бути оприлюднений за 20 робочих днів до дати його розгляду обласною радою. Таким чином органи місцевого самоврядування фізично не змогли б за надто короткий термін опрацювати дане питання, бо не вкладалися у визначені строки. І тут починало діяти правило «мовчазної згоди» – не встигли, значить, згодні. Далі у справу входили чиновники Кабміну, які фактично й надавали згоду підприємцям на видобуток корисних копалин», – повідомила голова обласної ради.
Нехтування інтересами громади призвело до того, що на засіданні сесії обласної ради депутатами було прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, НАК «Надра України» щодо скасування цієї постанови, але це звернення не допомогло.
«Тому я звернулася до суду з вимогою визнати незаконними і нечинними ті частини постанови Кабміну № 1173, що ввели норму «мовчазної згоди» у дозвільну систему видачі спецдозволів на користування надрами», – додала Анжеліка Лабунська.
Вона повідомила, що 23 червня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов у повному обсязі.
Довідково. Постановою Кабміну № 1173 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відповідності основним вимогам до дозвільної системи у сфері господарської діяльності» були внесені зміни до постанови «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».
Нагадаємо, на другому пленарному засіданні 4 сесії обласної ради планується розподіл вільних залишків коштів загального фонду обласного бюджету на суму 4 млн 281 тис. грн. Зокрема, за пропозиціями облдержадміністрації та обласної ради, 1 млн 104 тис. грн планується направити на регіональну комплексну цільову Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013 – 2017 роки.