Житомирська міська рада підготувала звернення до прокуратури з проханням відкрити кримінальне провадження щодо дій керівництва ПАТ “Житомиргаз”. Відповідну заяву до правоохоронних органів депутати підтримали під час сесії 30 листопада.
Відомо, що 23 листопада, посеред опалювального сезону, через кількамільйонну заборгованість КП “Теплокомуненерго” за газ ПАТ “Житомиргаз” відключив від централізованого газопостачання міські котельні. Одразу ж після цього в міськраді зібралася комісія з надзвичайних ситуацій.
За словами міського голови подібна ситуація неприпустима, а відповідні дії мають оцінювати правоохоронці.
“Знаючи, що на сесії ми будемо порушувати питання виділення коштів, яких і так не вистачає, вони надсилають нам листи про відключення з 2 грудня. Поки не буде конкретних кримінальних справ за конкретним фактом і поки ми це не доведемо, нічого не буде, немає з ким тут домовлятися”, – заявив Сергій Сухомлин
Натомість у ПАТ “Житомиргаз” запевняють, що вони діяли виключно в рамках законодавства. Мовляв, підприємству “Теплокомуненерго” було завчасно надіслане попередження. Запропоновано самостійно відключитися від мереж газоспоживання та підготувати до пломбування газоспоживне обладнання. А звернення міської влади до правоохоронних органів керівництво “Житомиргазу” вважає нічим іншим, як погрозами та прямим тиском на бізнес.
“Замість того, щоб діяти на користь містян і організувати конструктивний діалог між двома господарюючими суб’єктами, керівництво міста намагається змусити ПАТ “Житомиргаз” діяти всупереч законодавства і надалі транспортувати газ без вчасної сплати за надані послуги. Ми розцінюємо заяви керівництва міста про “забезпечення нам в найближчі місяці активного спілкування з правоохоронними органами”, як погрози, тиск на бізнес і перевищення службових повноважень з боку посадових осіб органів місцевої влади. Ми залишаємо за собою право звернутися до бізнес-омбудсмена та центральних органів влади за підтримкою і захистом”, – пояснили у прес-службі ПАТ “Житомиргаз”.
Нагадаємо, що у Житомирській області борги підприємств теплокомуненерго за розподіл газу у листопаді зросли більше, ніж удвічі. Через системну несплату заборгованості підприємствам ТКЕ Житомира, Бердичева і Коростеня припинене газопостачання. Сума їхнього боргу за послуги з розподілу (доставки) досягнула 22,5 млн гривень.