Більшість керівників департаментів, управлінь і відділів Житомирської міської ради та комунальних підприємств не мають відповідної профільної освіти. Про це «Вголос.Zt» стало відомо на підставі відповіді на запит, надану заступником міського голови Матвієм Хреновим.
Так, міський голова Житомира Сергій Сухомлин має дві освіти. Одна — командно-тактична танкових військ, друга — фінанси та кредит. Керуюча справами міськвиконкому Ольга Пашко за освітою — історик та педагог. Секретар міськради Наталія Чиж має спеціальність «облік та аудит». За плечима гуманітарного заступника мера Матвія Хренова медичний університет та Києво-Могилянська академія. Він володіє лікувальною справою та менеджментом організацій. Заступник Сухомлина по транспорту Дмитро Ткачук за освітою колега секретаря. До речі, облік та аудит він опановував, як і Наталія Чиж у Житомирському національному агроекологічному університеті.
Заступник «по комуналці» Олександр Фещенко має за плечима 5 років навчання у Київському національному економічному університеті. Його фах — міжнародна економіка.
Директор юридичного департаменту Євген Черниш — один із небагатьох, хто має профільну освіту. Закінчивши Національний юридичний університет імені Я. Мудрого, посадовець має спеціальність «правознавство». За фахом навчалася і начальник планово-фінансового відділу Ніла Борецька. Престижний Київський державний торгівельно-економічний університет дав їй спеціальність «фінанси».
Дещо дивно спостерігати на посаді начальника департаменту реєстрації, який опікується обліком житомирян, Катерину Тихончук. Вона, згідно із інформацією Житомирської міської ради, має спеціальність «аграрний менеджмент».
Микола Костриця, який очолює департамент економічного розвитку Житомирської міської ради, теж 5 років учився як керувати організаціями. А ось економічної освіти не має. Таку саму спеціальність має і начальник управління культури Ніна Рябенко. А ось начальник управління сім’ї, молоді та спорту Ірина Ковальчук є дипломованим економічним кібернетиком та менеджером-економістом.
Управління муніципального розвитку очолює дипломований педагог початкових класів та психолог Артем Ражев, а господарським забезпеченням мерії опікується зоотехнік Анатолій Весельський.
Комунальні підприємства міста теж очолює чимало осіб, які не мають профільної освіти. Керівник «Житомирміськгазу» Володимир Левицький має спеціальності «механізація сільського господарства» та «державне управління». Новий директор «Управління автомобільних шляхів» Сергій Янушевич — танкіст, директори «Інспекції з благоустрою» і депутати Юрій Юзвинський та КАТП-0628 Сергій Колесник — дипломовані фізруки. В. о. директора КП «Парк» Ольга Кузьмінська має диплом лісівника.
Нагадаємо, що у житомирській мерії розповіли, скільки заробляють керівники комунальних підприємств. Директор Житомирського ТТУ в березні отримав 36 тис. грн зарплати.