У минулому році в області зареєстрували три спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждали 18 людей. З них – 6 дітей. За аналогічний період позаминулого року також зареєстрували три спалахи, під час яких перехворіло 38 осіб, з них 32 дитини. Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.
“Два спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах вірусного гепатиту «А» (ВГА) серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Холосне Коростенського району (перехворіло 5 дітей), спалах сальмонельозу серед відвідувачів кафе «Ранчо» у м.Малині (перехворіло 5 дорослих) та один побутовий спалах гастроентероколіту стафілококової етіології у с. Зарубинці Андрушівського району (перехворіло 8 осіб, з них 1 дитина до 17 років)”, – йдеться у повідомленні.
Основний фактор передачі інфекції при ВГА – контактно-побутовий, при сальмонельозі та гастроентероколіті – харчові продукти. Головними причинами спалахів були: порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного в закладах та побуті, не дотримання правил особистої гігієни, порушення питного режиму, поточності виробничих процесів, термінів та умов зберігання швидкопсуючих продуктів.
“Окрім того, торік по області зареєстрували 5 побутових випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких постраждали 5 осіб, в т.ч. 1 дитина 6 років (с.Великий Молодьків Новоград-Волинського району, с.Йосипівка Малинського району, с.Березники Ємільчинського району, с.Вереси Житомирського району та м.Бердичів). Випадок в Ємільчинському районі закінчився летально”, – додали в управлінні.
Згідно з наданою інформацією, у 2018 році зареєстрували 5 випадків отруєння грибами в побуті з 5-ма потерпілими, серед яких одна дитина 4 років (с.Мала Деревичка Любарського району, смт Любар, смт Хорошів, м.Бердичів та м.Житомир).
Нагадаємо, в області зменшилася кількість хворих на кишкові інфекції, але є летальні випадки. У шкільних їдальнях в салатах, кашах та на руках кухарів знайшли бактерії кишкової палички.