З 32 перевірених криниць, які віднесені до статусу громадських, 17 мають відхилення від норм показників, зокрема, високий рівень нітратів. Про це «Вголос.zt» розповів завідувач Житомирського міськрайонного відділу ДУ«Житомирський обласний лабораторний центр» Іван Киричук.
«З 32 колодязів у 17 є відхилення по вмісту нітратів, які перевищують норматив. Ми провели дослідження і вони показали, що після очистки незначно нітрати знизилися, але все ж таки вони присутні. Найбільші показники нітратів у громадських криницях за адресами: вул. Максютова, 141, Якіра,19, Короленка, 26, Івана Гонти,20-а. В інших криницях показники показують перевищення до двох разів», – сказав Киричук.
За його словами, з 10 житомирських каптажів( їх ще називають джерела) в чотирьох знайшли відхилення норми води – ті ж нітрати.
«З 10 каптажів ми виявили перевищення нітратів у джерелах, які знаходяться по провулку Кривий брід, 7, вулицях Піонерській, 2 та 16, Максютова,129. В інших шести каптажах перевищення по хімічному складу не зареєстровано», – уточнив Киричук.
Довідково: нітрати –це солі азотної кислоти. Вони потрапляють у воду із побутовими та сільськогосподарськими стоками (з полів, які обробляються добривами, тваринницьких та птахоферм, вигрібних ям та дворових вбиралень тощо). Найбільша концентрація нітратів спостерігається у поверхневих джерелах, ґрунтових водах та дворових колодязях.Потрапляючи до організму ці сполуки перетворюють гемоглобін крові на метгемоглобін – сполуку, що не здатна переносити кисень, і спричиняють дефіцит кисню в клітинах (гіпоксію). Особливо небезпечним це є для дітей.
Нагадаємо, що увечері 30 травня з кранів жителів Новограда-Волинського текла не вода, а рідина, схожа на каву. Про це на своїй сторінці у Facebook активіст Іван Лавренчук.
Автор: Юлія РАДЬКО.