У школах та садочках Житомирської області 30,6% досліджених проб води не відповідають санітарним вимогам, а споживання такої води є небезпечною для здоров’я дітей. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
«Фахівці Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України» здійснили 650 моніторингових обстежень дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, під час яких відібрали і дослідили 1 тис. 366 зразків води. Якість води в низці закладів не покращується, на сьогодні 30,6% досліджених проб води не відповідають санітарним вимогам, в основному за рахунок перевищення вмісту заліза, нітратів та за бактеріологічними показниками, споживання такої води є небезпечною для здоров’я дітей», – йдеться у повідомленні.
За словами фахівців центру, понаднормовий вміст у воді нітратів та наявність хвороботворних мікроорганізмів, які при простійному споживанні такої води можуть викликати тяжке отруєння організму – метгемоглобінемію та різні інфекційні і вірусні захворювання. Найбільша кількість із досліджених проб води, що не відповідала вимогам за фізико-хімічними показниками, була зареєстрована у загальноосвітніх навчальних закладах Бердичівського, Любарського, Ружинського, Попільнянського, Андрушівського, Романівського, Чуднівського; в дошкільних закладах Романівського, Попільнянського, Черняхівського районів.
«У деяких загальноосвітніх та дошкільних закладах питна вода не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками, про що свідчить наявність у досліджених пробах води умовно-патогенних мікроорганізмів. Відхилення за бактеріальними показниками зафіксовано в Нововелідницькій, Бігунській, Гошівській, Ігнатпільській, Шоломківській, Гладковицькій школах Овруцького району, в дошкільних закладах сіл Тепениця, Сущани, Білокоровичі, Стовпівка, Кам’янка Олевського району», – додали у центрі.
Результати лабораторних досліджень води направили керівникам закладів, в органи місцевого самоврядування та територіальні управління Держпродспоживслужби.
Нагадаємо, стало відомо, де в області найбрудніша «централізована» вода. Вода у житомирському водосховищі не відповідає вимогам санітарних норм.