Повіривши «інспектору соціального захисту», жителька села Березців Радомишльського району переказала на вказані їй банківські рахунки гроші в якості «податку», нібито необхідного для повернення коштів, раніше витрачених на лікування. Поліцією розпочато досудове розслідування, триває встановлення осіб, причетних до шахрайства. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП у Житомирській області.
«Пенсіонерка розповіла поліцейським, що ще у квітні до неї зателефонувала незнайомка, яка назвалася працівницею інспекції соціального захисту та повідомила, що їй компенсують кошти, раніше витрачені на лікування. За її словами, кілька місяців тому вона побачила телепередачу з рекламою лікувального засобу та замовила собі препарат на загальну суму близько 10 тисяч гривень. Саме про відшкодування затрачених коштів йшлося у розмові з «соцпрацівницею». Вона повідомила старенькій, що вартість ліків була завищена у кілька разів, відтак кошти їй повернуть», – йдеться у повідомленні.
Після тривалих перемовин і з’ясування всіх деталей уважна та чемна «інспектор» запевнила стареньку, що кошти підготовлені для повернення. Їй лишилося виконати одну єдину умову: сплатити «податок».
«Відтак на початку червня пенсіонерка переказала за вказаними їй банківськими реквізитами 5300 гривень. Однак після цього «соцпрацівниця» на зв’язок більше не виходила і грошей старенька не дочекалася. Тож звернулася до поліції», – розповіли у прес-службі.
Відомості про подію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають слідчо-оперативні заходи для встановлення осіб, причетних до кримінального правопорушення.
Нагадаємо, тимчасово переміщені особи отримували адресну допомогу навіть після повернення на окуповані території. Зареєструвавшись восени 2014 року у готелі Житомира, люди згодом змінили своє місцеперебування, не повідомивши про це у встановлений законодавством термін, хоча адресну допомогу продовжували отримувати.