Щороку 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. У Житомирському обласному центрій крові у цей день закликали містян долучитися до добровільної здачі крові та поповнити лави тих, хто рятує чужі життя. Ініціатором акції виступив Житомирський осередок Асоціації молодих донорів України.
“Рік тому ми створили базу Донор.ua. За цей час вона налічує майже 4,5 тисяч донорів по всій Україні. У Житомирі їх більше 150-ти. Сайт зручний тим, що замість того, аби телефонувати усім людям з бази, можна одним кліком надіслати лист рекомендованим за групою крові, резусом та містом потенційним донорам”, – зазначила координаторка осередку Юлія Новобранець.
Одна із донорок крові 7 квітня прийшла її здавати вперше. Сказала, що не боїться і що спеціально готувалася. Сама ж навчається на біолога.
“Мої друзі вже здавали і я вирішила – чому би й ні? На даний момент я здаю для конкретної людини еритроцити”, – сказала студентка Дар’я Чугунова.
У самому центрі крові кажуть, що впродовж останнього тижня щодня приходять здавати кров від семи до дев’яти студентів. Переважно здають не адресно, а у банк крові.
“У нас загалом проводиться тиждень донора з понеділка по п’ятницю. Найбільше приходили до 15 студентів в день. Часом вони приходять самі, часом після того, як ми у них читаємо лекції і закликаємо прийти. Поки що найактивніший у нас Політехнічний. У нас в центрі крові критичної ситуації з банком поки що немає”, – сказала менеджерка по зв’язках з громадськістю Оксана Вазилюк.
У Житомирському обласному центрі крові можуть бути донорами тільки ті люди, які приписані у Житомирі чи області.
“Ми не маємо права брати кров людей з іншою пропискою, бо у нас база даних тільки по Житомирській області. Був випадок, коли прийшла людина з Вінниці, а у нас немає її в базі і ми не знаємо, що це за людина. Тому не змогли її прийняти”, – зазначила Оксана Вазилюк.
Координаторка акції каже, що у цьому досить велика проблема – що не можна приймати бажаючих донорів там, де вони знаходяться на даний момент.
“Проблема у тому, що у нас не існує всеукраїнського державного реєстру і центри крові однієї області не мають доступу до списків і баз іншої області, до списку відсторонених від здачі осіб”, – сказала Юлія Новобранець.
У День здоров’я в Обласному центрі крові також провели тренінг по допомозі у разі крововтрат. Про це можете прочитати тут.
Нагадаємо, що у мерії обговорили, що буде з кабінетом поліклініки на проспекті Миру. Також читайте про те, що 164 жителів області за три роки «підчепили» гепатит при переливанні крові.