Житомирський національний агроекологічний університет долучився до проекту «Шлях додому», який створений для допомоги пораненим і травмованим учасникам АТО. Вже найближчим часом у приміщенні вишу та гуртожитках найближчим часом встановлять контейнери для збору пластикових кришечок. Про це повідомила прес-служба університету.
Ректор університету Олег Скидан 20 березня зустрівся із місцевими волонтерами Марією Улановою та Юлією Пастух, аби обговорити подальшу співпрацю у напрямку реалізації проекту «Шлях додому». Це всеукраїнська ініціатива благодійного фонду «Лелекера» по збору пластикових кришечок для допомоги пораненим і травмованим учасникам АТО. Марія Уланова – місцевий координатор проекту, яка займається поширенням інформації, збором і подальшою доставкою кришечок з міста й області до столиці.
«Університет постійно долучається до різноманітних соціальних, екологічних та волонтерських проектів, організовуємо і проводимо заходи щодо популяризації здорового способу життя, бережного ставлення до навколишнього середовища і багатств природи, а також підтримуємо наших захисників. Власне, можливість приєднатися до ініціативи «Шлях додому» – це своєрідне продовження усієї тієї роботи, що велася протягом останніх років, але більш в конкретному напрямку. В університеті та у гуртожитках вже найближчим часом встановимо контейнери по збору пластикових кришечок і додатково проведемо роз’яснювальну роботу серед викладачів, студентів та співробітників ЖНАЕУ, аби вони знали, що і для кого робимо. Як навчальний заклад екологічного спрямування маємо у такій справі показати приклад. Щиро дякую дівчатам-волонтерам за співробітництво і сподіваюся, що нагодою для чергової зустрічі стануть вже десятки кілограмів зібраного пластику», – сказав Олег Скидан.
Громадський проект «Шлях додому», спрямований на вирішення екологічної та соціальної проблем, свого часу підтримали Міністерство екології України, представники бізнесу, заклади освіти, волонтерські організації та усі небайдужі в різних куточках країни. У фонді повідомляють, що за рік таким чином вдалось зібрати 20 т вторинного пластику. Далі зібраний пластик передають переробному підприємству, а вже за отриманні кошти надається допомога бійцям АТО. Зокрема, за 2017 рік з пластику вдалось отримати 84 тис грн. Проект ґрунтується виключно на волонтерських засадах і самофінансуванні.
Нагадаємо, пластикові кришки для протезів постраждалим в АТО збирали у міській раді. Перший в області Центр реабілітації інвалідів та учасників АТО обіцяють відкрити цьогоріч.