У мерії обговорили ситуацію із сміттєзвалищем

Робоча група по вирішенню проблеми із полігоном твердих побутових відходів зібралася 21 червня у Житомирській міській раді. Головував на засіданні профільний заступник міського голови Олександр Фещенко.

IMG_4554

Крім профільного заступника на робочій групі зібралися жителі вулиці Андріївської, які потерпають від сусідства зі сміттєзвалищем, активісти, які допомагали перекривати рух львівським вантажівкам зі сміттям та одвічні «гості» подібних засідань — активісти громадської ради при ОДА. Втім, якщо перших і других із перших же днів можна було бачити «на барикадах» на Крошні, то присутність третіх була як мінімум незрозумілою.

сміття 2

«Загострилася ситуація, коли почали возити сміття зі Львова. П’ять днів ми приймали їхнє сміття, сортували і складали. Зараз ми тверді побутові відходи зі Львова не приймаємо. Але, тим не менше, ми маємо проблему принципову: що робити далі із нашим сміттєзвалищем, який підхід до цього буде у влади і у громадськості», — сказав Олександр Фещенко.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин дав доручення Олександрові Фещенку вивчити можливість прийняття від Львова твердих побутових відходів. Директор КАТП-0628 доповів заступнику, що полігон має можливість прийняти сміття. Було заключено угоду із львівським комунальним підприємством і тверді побутові відходи приймалися.

сміття 3

Тим часом мешканці будинків по вулиці Андріївській скаржаться на страшенний сморід з боку полігону та на те, що дорогу, по якій їздять вантажівки зі сміттям, ніхто не миє та не прибирає.

IMG_4585

«Ми комісійно дамо доручення керівнику полігону, щоб було дотримано всього технологічного процесу. Якщо його дотримано не буде — прийматимемо кадрові рішення», — наголосив Фещенко.

Претензії до міського полігону твердих побутових відходів мають і екологи.

сміття 4

«Планова перевірка житомирського полігону проводилася у травні 2013 року. Потім у зв’язку із мораторієм, накладеним Кабміном, перевірки не проводилися. За новим планом перевірок з 11 липня буде знову перевірено полігон. За результатами останньої було виявлено порушення. Направлялися листи до міської ради з метою їх усунення. Захисні споруди полігону, згідно аналізів та проб, не використовуються. У ґрунті та в землі виявлено перевищення вмісту заліза, міді, цинку та свинцю. Єдина захисна споруда, яка працює — це дамба. Відповідно обрахували шкоду, яку даний об’єкт наносить природному середовищу. Вона склала 667 тисяч гривень», — розповів представник Державної екологічної інспекції у Житомирській області.

За результатами перевірки екологи направили лист до прокуратури.

До такої інформації заступник міського голови поставився напрочуд спокійно.

«Заходьте з 11 липня на перевірку — там далі будемо бачити», — підсумував Фещенко. Наступне засідання робочої групи відбудеться вже у п’ятницю, 24 червня. Поки що засідання сформулювало першочергові завдання відповідним службам. Відтак плануються рейди у складі поліції, санепідемстанції, екологів та чиновників Житомирської міської ради тощо.

Нагадаємо, що 16 червня жителі вулиці Андріївської у Житомирі перекрили дорогу вантажівкам зі львівським сміттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *