У мерії розповіли, чому житомирянам вигідно створювати ОСББ

У Житомирі вже зареєстровано 200 об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Лише цього року житомиряни створили 129 ОСББ – це в рази більше, ніж за всі попередні роки разом. Кількість ОСББ та ініціативних груп, які бажають створити об’єднання у своєму будинку, постійно збільшується. Про це повідомив начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев, – інформує прес-служба мерії.

Мешканці міста не бояться брати відповідальність за свій власний будинок, створюють ОСББ, починають ефективно ним управляти, наводити лад у будинку, та користуються рядом значних переваг для ОСББ.

ражев

«Якщо мешканцям не байдуже, у якому будинку їм жити і куди витрачаються їхні кошти, а навпаки самостійно вирішувати долю свого житла – доцільно створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Звичайно, зважитись на шлях самостійного господарювання мешканцям будинків досить не просто, проте вигідно. На думку багатьох мешканців, їхня власність і відповідальність закінчується за порогом квартири. Таке хибне переконання у свою чергу спричиняє недбале ставлення до спільного майна в багатоквартирному будинку, небажання платити за його утримання й ремонт, а також породжує невиправдані очікування щодо капітального ремонту багатоквартирного будинку за рахунок когось іншого – територіальної громади, держави тощо. Насправді законодавство прямо вказує, що утримання спільного майна в багатоквартирному будинку покладається на власників квартир у ньому. Крім того, міська влада всесторонньо підтримує ОСББ», – розповів Ражев.

Так, рішенням міської ради від 28.12.2016 року №37 затверджена комплексна цільова програма розвитку житлового господарства «Ефективне та надійне житлове господарство – мешканцям міста на 2016–2017 роки». Даним рішенням передбачено виділення з бюджету міста коштів на загальну суму 15,0 млн грн  новоствореним ОСББ на капітальний ремонт житлового фонду. Для можливості отримання  бюджетних коштів на  капітальний ремонт будинку, потрібно прийняти рішення про створення в будинку ОСББ, зареєструвавши об’єднання в органах державної реєстрації та взяти будинок в управління.

Багатоквартирні житлові будинки, у яких створено ОСББ, мають можливість з державного бюджету отримати відшкодування частини суми тіла кредиту, взятого на енергоефективні заходи. Розмір відшкодування становить від 40% до 70%.

Також, в Житомирі діє міська програма, згідно з якою з міського бюджету ОСББ відшкодовують 100% з обслуговування «теплих» кредитів. Тобто місто погашає відсотки відповідних кредитів.

Відповідні послуги надаються трьома державними банками: ВАТ «Ощадбанк», ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк), АБ «Укргазбанк». Загалом, державною та міською програмами з підтримки енергоефективних заходів у Житомирі вже скористалося 7 ОСББ.

Довідково: Згідно ст.1 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню  їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Ст.4 Об’єднання створюється з метою забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

З питань створення та функціонування ОСББ звертайтеся до Управління муніципального розвитку Житомирської міської ради: м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, каб.264, тел. 48-12-00.

Нагадаємо, у підробці документів та нецільовому використанні коштів звинувачують екс-голову ОСББ ”Малікова-16”. На заміну ЖЕКам «прийдуть» професійні управителі, – радник міського голови.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *