Міська рада до Дня міста готує житомирянам сюрприз. Городян збираються здивувати скульптурами із «живих» квітів. Як вже повідомляв «Вголос.zt», з цією метою у Києві майже на 40 000 грн закупили металеві конструкції для створення скульптур. В управлінні культури запевнили, що зі столиці до Житомира привезли шість конструкцій – одну Жар-Птицю та п’ять лебедів. А у комунальному підприємстві по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м. Києва нам розповіли, що Житомир придбав у них всього три конструкції. Власне, лише три конструкції «Вголос.zt» побачив і на території КП «Зеленбуд».
У Житомирі поки не змогли знайти спеціаліста, який може порахувати, скільки обійдеться «сюрприз». Натомість у київському комунальному підприємстві підтвердили наші припущення, що проект нерентабельний і «влетить» у копієчку. Крім того, люб’язно пояснили, яким чином усю цю красу збирати докупи.
«Конструкція лебедя – 3 метри висотою. Тому для її виготовлення необхідно 200 кг металу. Щоб виготовити саму скульптуру, середину конструкції потрібно наповнити сумішшю моху і землі, щоб трималася волога. Крім того, необхідно придбати спеціальний дороговартісний оазис – це флористична губка, до якої кріпляться рослини. На скульптуру лебедя та композицію навколо нього йде 3500 штук «килимових» квітів, а зрізаних головок хризантем – 5000 штук. Причому потрібно врахувати, що це на один раз, адже кожних три дні квіти потрібно замінювати, бо вони втрачають свої декоративні якості. Взагалі це дуже нерентабельно, адже «живі» квіти живуть лише три дні. До того ж, їх необхідно поливати сумішшю «для продовження життя»», – розповіла дизайнер комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м. Києва.
Одне «гріє» душу, що металеві конструкції можна використовувати «довічно». Принаймні у цьому переконана секретар міської ради Наталія Чиж.
Нагадаємо, лебедів і Жар-Птицю з Києва перевозили аж два авто, що обійшлося бюджету міста – 9 420 грн. За два місяці фірма однопартійця Чиж отримала понад мільйон гривень з бюджету. Чиж не змогла пояснити, чому мільйон бюджетних коштів на облаштування «Дому української культури» пішли одному підприємцю. Наталія Чиж за 8 місяців роботи на посаді секретаря міської ради 12 разів брала відпустку.