У ході капітального ремонту скверу по вулиці В.Бердичівській, що біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, демонтували більше, ніж півтисячі квадратних метрів плитки. А от куди поділи демонтоване — достеменно не відомо. Зокрема, у міській раді з усіх сил намагаються цей факт приховати.
Відповідно до офіційної версії заступника міського голови Олександра Фещенка, майже всю плитку визнали непридатною для подальшого використання. Тому й вирішили вивезти її на сміттєзвалище. Але чиновник авторитетно стверджує, що частина все ж отримає “нове” життя. Принаймні, 120 квадратів знаходяться на зберіганні в комунальному підприємстві “Зеленбуд”.
“На об’єкті з «капітального ремонту скверу по вул. В. Бердичівська, 55 біля пам’ятника Т.Г Шевченку в м. Житомирі» було демонтовано 532,8 м2 плитки. Товщиною 40 мм. Зокрема, 120 м2 придатної для подальшого використання плитки було передано в КП «Зеленбуд» на зберігання. А 412,8 м2 не придатної для подальшого використання було перевезено на сміттєзвалище та використане для відсипки тимчасових доріг на полігоні для складування твердих побутових відходів”, – повідомив Олександр Фещенко «Вголос.zt» у відповідь на інформаційний запит.
За його словами, демонтовану плитку в майбутньому використають для поточного ремонту скверів та об’єктів благоустрою обласного центру. На жаль, Фещенко не надав копій жодних документів, які могли б підтвердити факт передачі/отримання демонтованої плитки.
Як стало відомо, насправді демонтованій плитці знайшли інше застосування. Чомусь це так вперто намагався приховати заступник міського голови, що надав журналістам неправдиву інформацію. На комунальному підприємстві “Зеленбуд” знизують плечима. Мовляв, демонтовану плитку зі скверу біля Шевченка на підприємстві не зберігають.
“Ми взагалі не маємо до цього ніякого відношення. Ще восени приїхали і забрали її. Скільки саме забрали – не відомо. Ми не рахували і документів ніяких не підписували. Знаю, що пастор забрав для церкви якоїсь, капелан”, – сказав виконроб підприємства Іван Грабовський.
Після недовгих пошуків вдалося встановити, хто саме отримав “багатостраждальну” плитку, попри те що факт передачі, зрозуміло, ніхто не документував.
Пастор Церкви Християн Віри Євангельської “Ісуса Христа-Спасителя”, військовий капелан Василь Дехтяренко підтвердив, що плитку привезли і вже поклали.
“Правда, проконтролювати це не зміг і дуже багато плитки побили. На той час я був в АТО”, – сказав Василь Дехтяренко.
І додав, що документально цю передачу не оформляли.
За словами Дехтяренка, церква отримала плитку на “Зеленбуді” за згодою міської ради. При потребі пастор пообіцяв показати, де її виклали. Щоправда, скільки саме плитки передали — Василь Дехтяренко сказати не може, а актів прийому-передачі ані у нього, ані на “Зеленбуді” немає.
Тим часом, за адресою вулиця Коцюбинського, 3, де знаходиться церква ХВЄ Ісуса Христа, зареєстрована також приватна фірма “Істина”. Її керівником і співвласником, згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб є Василь Дехтяренко. За цією ж адресою знаходиться кафе-бар.
До слова, ремонт скверу біля пам’ятника Шевченку робить фірма сина колишнього голови Корольовської районної ради. Вартість робіт складає понад півмільйона гривень
Нагадаємо, що на вулиці Михайлівській тріснула та провалилася нова плитка. У грудні місяці у мерії сказали, що договір із підрядником, який кладе плитку, можуть розірвати у будь-який момент.