У Літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка до Міжнародного дня музеїв показали унікальну кінохроніку про письменника.
Цього ж дня показали унікальний експонат краєзнавчого музею та представили виставку робіт учнів художньої школи.
«Після свого створення у 1953 та 1973 роках ці стрічки демонструвалися в кінотеатрах як кінохроніка. Відтоді ніхто і ніде не мав змоги їх побачити. Плівки не були оцифровані та зберігалися тільки в столичному кіноархіві. У мережі Інтернет цих кіносюжетів дотепер також не було. Хронікальні фільми про музей Короленка в столичному кіноархіві віднайшов житомирський журналіст Серій Бовкун. А меценатом, який придбав копії фільмів за власний кошт, став мешканець Житомира, відомий громадський діяч, голова Житомирського обласного товариства німців «Відергебурт» Володимир Піньковський», – розповіли у музеї.
Відтепер унікальну кінохроніку можна буде знайти в мережі Інтернет на каналі Сергія Бовкуна в You Tube за назвами: «Короленко 1953» та «Житомир Короленко 1973».
Цього ж дня показали ще один унікальний експонат – срібний вінок, який виготовила польська громада та поклала до пам’ятника Пушкіну під час його відкриття 26 травня 1899 року.
«На вінку зроблено напис польською мовою: «Великому поету Олександру Пушкіну від поляків Житомира». Цей унікальний художній та історичний раритет, якому вже 118 років, нині зберігається у фондах Житомирського краєзнавчого музею», – уточнили у музеї.
У Музеї Короленка вінок експонувався усього два дні – 17 та 18 травня.
Також до Міжнародного дня музеїв були представлені роботи учнів Житомирської художньої школи та декілька робіт викладача школи Наталі Королевич.
Нагадаємо, у кінотеатрі імені Франка показують українське кіно на новому обладнанні. Відомий краєзнавець представив унікальні історичні фото Житомира.
Автор фото: Олександр КОЛІСНИЙ.