У Житомирі 15 та 16 квітня відбувся фестиваль електронної та експериментальної музики, а також сучасного мистецтва “Атом”. На ньому виступили шестеро музикантів, які зараз живуть і творять в Києві, а також гість із Мінська (Білорусь). Провели його в “Музеї космонавтики” через те, що електронна музика асоціюється у людей із космосом.
Один з двох співорганізаторів фестивалю – з Житомира. Проте, представлятися не захотів. Обгрунтував це тим, що важливий фестиваль, а не люди, які його роблять.
“У Києві проводиться достатньо велика кількість фестивалей, а у Житомирі таких фестивалей фактично не існує. Мрія провести “Атом” у “Музеї космонавтики” виникла років десять тому, але лише торік ми почали втілювати її в життя”, – зазначив він.
За словами співорганізатора, експериментальна музика, як і сучасне мистецтво, у Житомирі взагалі не представлена.
“Існує вакуум і ми хочемо його заповнити. Я маю велику надію, що цей фестиваль стане щорічним. Цього року, на жаль, всі учасники фестивалю – запрошені гості. Усі, крім одного, живуть в Києві. На наступні фестивалі, сподіваюся, ми запрошуватимемо місцевих музикантів та лекторів, якщо вони будуть підходити під формат”, – сказав він.
Організатори кажуть, що не розраховували на велику кількість відвідувачів, бо це достатньо специфічний сектор культури і його важко починати. Знають, що такою музикою і лекціями не будуть збирати стадіони, бо це такий формат. Проте, вони переконані, що наступного року відвідувачів буде більше. Також у планах в організаторів – запрошувати музикантів світового рівня, а також заохочувати приїжджати аудиторію з інших міст.
Зустріч з керівництвом музею провели рік тому. Працівники самого ж музею кажуть – щоб зрозуміти сучасне мистецтво, треба мати можливість його побачити та почути.
“Приїхали талоновиті музиканти з Києва та Білорусі, також мистецтвознавці. Вони дають нам можливість поринути у світ сучасного мистецтва. Можна по-різному його сприймати: воно може подобатись, може не подобатись, але у всякому разі ми маємо можливість дізнатися, яке воно є і сформувати свою власну думку”, – сказала завідуюча відділу по зв’язках з громадськістю та науково-просвітницької роботи музею Ірина Вишневецька.
Музеї, за сїї словами, починалися як місця, де збиралися колеції. З початку 20 століття вони почали змінюватися і вступати в діалог з відвідувачами.
“Космонавтика – це ж відносно сучасна сфера діяльності людини. Сучасне мистецтво має бути в такому музеї, як наш”, – додала вона.