На засідання міської архітектурно-містобудівної ради 6 квітня погодили ескізний проект пам’ятника полковнику Звягельського полку Михайлу Тиші. Про це повідомили на офіційній сторінці міськради у Facebook.
«Під час засідання члени міської архітектурно-містобудівної ради розглянули кращу конкурсну пропозицію ескізного проекту пам’ятника (київська художня майстерня «Ікона стилю»), що буде розміщений на місці демонтованого пам’ятника воїнам першої кінної армії по вул. Вокзальній, 2. На попередніх засіданнях було погоджено встановлення на місці демонтованого пам’ятника воїнам першої кінної армії – пам’ятника полковнику Звягельського полку Михайлу Тишу на коні, за що, свого часу проголосували депутати міської ради. Між тим, в ході обговорення пропозиції ескізного проекту пам’ятника художньої майстерні «Ікона стилю», заслужений працівник культури України Микола Мартинюк прокоментував запропонований варіант з урахуванням історичних фактів і зауважень до ескізу не мав. З фаховим краєзнавцем Новограда-Волинського погодилися й решта членів міської архітектурно-містобудівної ради, які одноголосно затвердили запропоновану концепцію пам’ятника полковнику Звягельського полку Михайлу Тиші на коні», – йдеться у повідомленні.
Наступним кроком стане винесення даного ескізу на обговорення депутатами міської ради. Варто зауважити, пам’ятник козаку Михайлу Тиші спіткала «нелегка доля». Вже встигли його виготовити з металу, встановити, демонтувати, перейменувати.
До слова, Михайло Тиша був одним із очільників антиурядового виступу звягельських міщан і селян із прилеглих сіл. Саме до його заслуг відносять захоплення Звягельського замку і місцевого костьолу. Під його керівництвом повстання поширилося на сусідні Луцьк, Рівне, Острог та інші міста. Будучи сотником, полковник Тиша брав участь у походах Богдана Хмельницького. А вже у 1649 був обраний на посаду полковника Звягельського полку. Після розформування Звягельського полку в «Реєстрі Війська Запорозького» Тиша записаний як козак Овруцької сотні Київського полку. Подальших відомостей про нього в історичних джерелах немає.