У Новограді-Волинському збираються продати через аукціони 6 земельних ділянок на березі річки Случ. Відповідне рішення 28 лютого підтримали депутати під час засідання сесії міської ради. За підрахунками деяких депутатів, планують виручити не менше !!! ніж 500 тис. грн. Власне, завдяки нескладним математичним підрахункам можна припустити, що мова йде про трохи більше, ніж 83 тис. грн за кожні 10 соток у зеленій зоні центральної частини міста.
“Включити в перелік та надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для продажу права власності на земельних торгах окремими лотами (додаток 1)”, – посилаючись на низку законів, положень та протоколів “в інтересах територіальної громади міста” вирішила міська рада.
У додатку до проекту рішення зазначається, що ділянки, загальною площею 0,600 га, за адресами вул. Богуна 27-а, вул. Богуна 27-б, вул. Богуна 27-в, вул. Богуна 27-г, вул. Богуна 27-д, вул. Богуна 27-е пропонують виставити на продаж для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Усього за це рішення проголосували 30 депутатів: “за” – 19, “утримались” – 6 та не голосували – 5.
“Там буде мінімум півмільйона гривень, тому треба робити аукціони! Люди можуть купити – нехай купують. І це правильне рішення. І всі депутати повинні прийняти це”, – сказав депутат Журбенко.
“За ці 6 ділянок до мене було мабуть не менше 200 звернень, тому що це ділянки, які користуються попитом. Чому земельна комісія підготувала всі документи до аукціону? Тому що буде справедливо якщо користь від тих ділянок отримають абсолютно всі громадяни міста. А реалізувати це можна лише шляхом продажу земельних ділянок з аукціону. Цим можна буде залучити до бюджету міста більше мільйона гривень. Якщо ми зараз цього не зробимо, то прийде момент і ці ділянки просто роздадуть. Усі ділянки, які користуються особливим попитом потрібно не виділяти, а продавати з аукціону! Це буде справедливо по відношенню до всієї громади міста”, – сказав депутат Олександр Остапчук.
За його словами, якщо шість цих ділянок надати комусь з учасників АТО (а нині на черзі понад 600 учасників АТО), то питання для них із землею не вирішить це, а лише загострить протистояння між військовослужбовцями.
“Ми не можемо визначити хто більше воював, а хто менше. Це не буде правильно з нашої точки зору. Наприклад, є земля на Олександрівському масиві, а є ця (прим. ред. – в центрі міста на березі річки Случ), то хто візьме на себе відповідальність вирішити кому в якому районі надати? Тому справедливо коли даються рівнозначні ділянки усім учасникам АТО, щоб нікого не образити. Лише аукціон дасть якийсь елемент соціальної справедливості”, – додав Олександр Остапчук.
На жаль, пропозиції деяких депутатів стосовно того, що землю біля річки можна було б використати в інших цілях, зокрема, для відпочинку та проведення свят, не набули підтримки.
Про те що у міській раді ніхто і не планує облаштувати зони відпочинку також повідомив у відповіді на інформаційний запит перший заступник міського голови Сергій Колотов.
Подвійні стандарти? У міській раді “не можуть визначити хто більше воював, а хто менше”, але все ж наприкінці минулого року на березі Случі земельну ділянку отримав атовець… – заступник директора ТОВ «Нові ласощі — Житомир» Юрій Полховський (за інформацією міської ради, він є учасником АТО).
Варто зауважити, що це вже не вперше міська рада “збуває” ділянки біля річки. Дружина депутата міської ради Романа Седлецького та сестра депутата міської ради Олега Ващенка безкоштовно отримали у власність земельні ділянки у самому центрі міста, з “виходом” до річки Случ. Згодом вони безкоштовно там отримали ще дві ділянки під садівництво та дві – під будівництво.