У Новограді-Волинському на приміщенні залізничного вокзалу збираються встановити меморіальну дошку на честь українського військового, громадського та політичного діяча Симона Петлюри. Відповідний проект рішення виконавчого комітету оприлюднили на сайті міської ради.
«Встановити меморіальну дошку на честь українського військового, громадського та політичного діяча Петлюри Симона Васильовича (1879-1926) на приміщенні залізничного вокзалу „Новоград-Волинський-1“ за рахунок спонсорських коштів», – йдеться у документі.
Довідково: народився Симон Петлюра у Полтаві в 1879 році. У 1900 році вступив в революційну українську партію. З тих пір почалася його активна партійна діяльність. Трохи пізніше виступив одним із засновників, а потім і лідерів соціал-демократичної робітничої партії. Коли ж в 1917 році була проголошена УНР, недовго пропрацював в уряді на посаді військового секретаря. З листопада 1918 року Симон петлюра головний отаман військ УНР. У 1918 році, після державного перевороту Скоропадського, біографія Симона Петлюри стала відома як найяскравіший представник опозиції режиму диктатури. Після відновлення УНР, управління було передане Винниченко. А в лютому 1919 року майже вся повнота влади перейшла до Петлюри. 9 травня 1919 — 10 листопада 1920 Симон Петлюра голова Директорії УНР. За період правління Петлюри було зроблено кілька реформ, в основному військових. Він сформував армію, яка виступала проти захоплення України Червоною Армією. Проводячи війну з Польщею, програв, після чого емігрував з УНР в 1920. Потім з Польщі Петлюра переїхав до Угорщину, Австрію, Швейцарію, Францію. У жовтні 1924 р. оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував виконувати обов’язки голови Директорії УНР і Головного Отамана УНР. У Парижі 25 травня 1926 Петлюра був убитий.
Нагадаємо, що фірма скандально відомого депутата занедбала сміттєвий полігон у Новограді-Волинському. Заробітна плата мера Новограда-Волинського вшестеро перевищує середню по місту.