Яр у місті Овручі хотіли віддати в оренду депутати міської ради. Про це “Вголос.Zt” повідомили мешканці районного центру.
За словами овручанина Миколи Редчиця, який мешкає по вулиці Партизанській, над самим яром знаходяться кілька будинків. Природно утворена місцина не є найкрашим місцем для проживання овручан. Через зливи та танення снігу яр поступово зсувається. Протягом тривалого часу місцеві жителі власними силами намагаються укріпити землю — закладали плити, саджали дерева. Сусідський конфлікт розпочався через те, що Володимир Бібко здійснив самовільну забудову на ділянці біля яру, зрізав укріплюючі дерева, посаджені по краю і влаштував злив нечистот, замаскований під водозлив. На поверхні грунту вже утворилися ерозії. У деяких будівлях пішли тріщини.
“Викачка вигрібної ями сьогодні коштує не мало і не багато — 280 грн. Щоб заощадити — вони зливають усе просто в яр. Через це стоїть сморід”, – розповів Микола Редчиць.
Про готовність укріплювати рів говорить і інший мешканець вулиці Партизанської — Олексій Дубницький. На Партизанській він оселився досить недавно.
“Я готовий своїм коштом привезти кілька автомобілів із піском. Але машина туди просто не заїде. Готовий обладнати і рівчак, щоб вода стікала. Але Володимир Бібко сказав, що рівчак — це його територія і лізти туди він нікому не дасть”, – стверджує Дубницький.
Окрім того, кажуть овручани, свою територію та рівчак чоловік обніс парканом.
Мешканці вулиці Партизанської скаржилися на сусідів і у мерію, і в облдержадміністрацію. Обидві визнали: паркан довкола рівчака — незаконний. Спеціалісти Держекоінспекції, які виїздили за згаданою адресою на виконання доручення голови Житомирської облдержадміністрації, встановили, що земельна ділянка у яру є самовільною забудовою. Адже жодних правовстановлюючих документів на неї Володимир Бібко не надав. Пояснив, що використовує її тому, що вона вказана у техпаспорті на житловий будинок.
Щоб узаконити згадану земельну ділянку та з’ясувати чи можна її взагалі надавати в оренду — у мерії створили спеціальну комісію, на чолі із депутатом Михайлом Ващенком. До неї входить також депутат Овруцької міської ради і начальник відділу земельних відносин Сергій Жук.
“Було прийняте рішення створити комісію з депутатів і працівників міської ради. Ми виїхали на місце до яру і детально вивчили питання. Комісія прийняла рішення, воно не моє особисте, всі були з цим згодні, – сказав голова комісії з питань містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою та землекористування Михайло Ващенко.
Однак сусіди стверджують, що під час обстеження члени комісії не врахували та не перевірили факти, подані на засіданні постійних депутатських комісій, яке відбулося 20 жовтня. Більше того, їм могли й не дати виступити і на сесії Овруцької міської ради. Планувалося, що депутати засідатимуть о 14-й годині 27 жовтня. Яким же було здивування, коли, прийшовши на сесію, всі дізналися…, що вона вже закінчується… З’ясувалося, що засідання перенесли на 10:00, оскільки міський голова Іван Коруд мав їхати до Житомира. Попри офіційний запис на виступ, мешканцям вулиці Партизанської про це ніхто не повідомив.
У присутності журналістів “Вголос.zt” депутати вирішили повторно розглянути це питання, заслухавши всі сторони конфлікту. Почувши аргументи овручан, які проживають понад яром, сесія вирішила скасувати вже прийняте рішення і не давати в оренду Бібку землю у яру. Із самим Володимиром Бібком поспілкуватися нам не вдалося.
Нагадаємо, що дружина і сестра депутатів безкоштовно отримали земельні ділянки на березі річки Случ у Новограді-Волинському. Обласна прокуратура зі скандалом випросила у Житомирської міської ради елітну ділянку під забудову.