З початку року обласним лабораторним центром проведено 13843 досліджень якості питної води, з яких 7713 – за санітарно-хімічними та 612 – за бактеріологічними показниками. Під час досліджень виявлено значну частку зразків води, яка не відповідає вимогам санітарних норм, а отже є непридатною до використання з харчовою метою. Про це повідомила прес-служба Держсанепідслужби Житомирської області.
«Так, за санітарно-хімічними показниками виявлено 1860 нестандартних проб, або 24 % від досліджених проб води, за бактеріологічними показниками 550 проб, або 9 %», – йдеться у повідомленні.
Найбільше відхилень за санітарно-хімічними показниками виявили в Ружинському, Лугинському, Попільнянському та Баранівському районах, за бактеріологічними – в Лугинському, Ємільчинському, Баранівському та Бердичівському районах.
«Основним забруднювачем води за санітарно-хімічними показниками є нітрати, за бактеріологічними – кишкова паличка (Е.coli). За усіма випадками виявлення проб води з відхиленнями від нормативних показників в обов’язковому порядку повідомляються власники та балансоутримувачі джерел водопостачання та водопровідних споруд», – розповіли у прес-службі.
До того ж, лабораторія здійснює моніторинг питної води на наявність ентеровірусів, вірусів гепатиту А, ротавірусів. У досліджених 45 пробах питної води названих збудників інфекцій не виявили.
Нагадаємо, в Овруцькому районі у ставку загинула риба. Вода мала специфічний запах ядохімікатів та низький вміст кисню. Розмір збитків, завданих державі внаслідок загибелі риби, становить майже 130 тис грн.