В Україні необхідно змінювати підходи до формування сімейної політики. Молоді люди повинні здобувати знання про побудову стосунків у сім’ї ще зі шкільної лави. Так вважають народні обранці та намагаються вирішити цю проблему на законодавчому рівні. Про це йшлося під час засідання «круглого столу» – «Сімейна політика України: цілі та завдання», яке відбулося 15 вересня у прес-центрі міської ради. Зустріч відбулася у рамках проведення у Житомирі фестивалю сім’ї.
«Сьогодні в Україні глибинна криза у соціальній сфері, а першопричина – криза сім’ї. Пріоритетом нашої роботи є боротьба за українську щасливу сім’ю на рівні Верховної Ради, Адміністрації Президента, обласних рад, міських рад і виконкомів. Наразі ми будемо проводити чергові парламентські слухання на тему законодавчого забезпечення необхідності виховання дітей у школах, університетах, підготовки їх до майбутнього подружнього життя. Важливо також це зробити на базі органів реєстрації актів громадянського стану, тобто сформувати при РАГСах курси підготовки до сімейного життя», – розповів народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян.
За даними статистики, в Україні більше 60 % розлучень. При цьому на сході країни подружніх пар, які не зберегли шлюб, більше, ніж на заході: 70 % і 30 % відповідно. Разом з цим науковці вважають, що збільшення розлучень негативно впливає на народжуваність дітей.
«На початку незалежності України нараховувалося понад 14 млн дітей, а сьогодні їх – менше 7 млн. З них – лише 10 % виховують у хороших умовах, з відповідальними батьками, а 30 % – живуть у проблемних сім’ях. Молодь просто не знає, що таке хороша сім’я, хоча і має намір таку створити», – зазначив президент БФ “Сім”я”, кандидат філософських наук Адріан Буковинський.
Нагадаємо, у Житомирі 15 та 18 вересня у рамках Міжнародного руху “Тиждень подружжя” проходить фестиваль сім’ї. За даними статистики, у Житомирі на одного чоловіка приходиться по дві жінки, а житомирянкам після 60 років заміж вийти нереально.