У Мирополі припинила роботу ВАТ «Миропільська паперова фабрика», в тому числі й очисні споруди, які мали б також очищати і каналізаційні стоки селища, де проживає близько 4 тис. населення. Про це повідомила прес-служба Баранівської міської ради. За інформацією прес-служби, у селищі побувала делегація міської ради.
“У грудні 2016 року Романівським РЕМ припинено електропостачання як приміщень фабрики, так і КНС та очисних споруд, які приймають стоки від населення. У зв’язку із цим нечистоти через перелив у КНС, що знаходиться на території фабрики потрапляють у річку Случ. Про даний факт свідчать і характерні запахи на березі річки”, – йдеться у повідомленні.
Миропільський селищний голова Валерій Гиндич направив листи у державні структури та отримав протокол засідання комісії з ТЕБ і НС Романівської райдержадміністрації, в якому Миропільській громаді пропонується прийняти у власність комплекс очисних споруд, що належать ВАТ «Миропільська паперова фабрика».
“Однією з умов заключення угоди на постачання електроенергії є наявність документів на право власності на майно об’єкта (таких документів у голови ОТГ немає, та й бути не може, адже очисні споруди є невід’ємною частиною технологічного процесу фабрики і є власністю ВАТ «Миропільська паперова фабрика»). Вихід з даної ситуації повинен бути знайдений на рівні вищого керівництва. Перш за все потрібно знайти того власника, який уповноважений приймати рішення про відчуження частини майна (КНС та очисних споруд) ВАТ «Миропільська паперова фабрика» та передачі їх у власність громади чи комунального підприємства. Лише тоді можна буде виконати рішення комісії ТЕБ і НС”, – розповіли у прес-службі.
Нагадаємо, підприємство збиралося вирощувати сільгосппродукцію на 250 гектарах радіоактивно забруднених земель. У забруднені річки у Баранівському районі спустилися водолази.