Всеукраїнський патріотичний вишкільний табір для призивної молоді «Нащадки козацької слави» діятиме з 13 по 18 червня у Житомирі. З усієї України зібралися команди юнаків та дівчат, щоб загартуватися, пройти вишкіл, познайомитися з основами військової справи, отримати досвід виживання у польових умовах та уроки з володіння зброєю.
«Минулого року, вперше, з державних коштів було виділено 10 млн грн для фінансування заходів національно-патріотичного виховання. Було запропоновано більше 200 проектів. Спеціальна комісія обрала лише найкращий 51 проект. Серед них – табір «Нащадки козацької слави», який проводитиметься, також, на базі легендарної 95-ї бригади. Цей проект один із тих, що набрав найбільше балів. Бо люди знають, що саме ця військова частина перша зустріла російсько-терористичну агресію і дала їм жорстку відсіч, щоб вони зрозуміли, що дух козацької слави живе», – сказав на відкритті табору начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович.
Більшу частину часу учасники табору проводитимуть на базі Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова. Учора їм вдалося побувати на репетиції випускного офіцерського балу, який уже став візитівкою Житомира.
«Це зустріч молоді для вишколу, як патріотів і майбутніх захисників Вітчизни. Це захід багатогранний. Тут і навчання вмінню виживати у складних умовах побуту, а також і культурний розвиток. Навчатимуть учасників фахівці, які мають досвід бойових дій, педагогічної діяльності, тренери, фахівці з фізичної підготовки, протимінної безпеки. Діти налаштовані дуже патріотично, вони розумні і гарні», – розповів начальник Житомирського військового інститут ім. С. П. Корольова, генерал-майор Юрій Даник.
На святі учасникам табору було продемонстровано операцію сучасних бойових дій, а також показовий виступ з рукопашного бою.
«Я багато разів виступав за школу у грі «Джура». Джура – означає юний козак. Це вже мій другий вишкіл. Раніше ми їздили у 25-ту військову частину у Дніпропетровську. Все козацьке мене приваблює, бо це патріотичне, за Україну. А ще тому, що це чоловіче заняття», – розказав Вадим Кононенко з Дніпропетровська.
Нагадаємо, команда військових-програмістів із Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова перемогла у міжнародному конкурсі.