Зимовий сад Житомирського трамвайно-тролейбусного управління приваблює відвідувачів своїми екзотичними рослинами, яких немає навіть у місцевому ботанічному саду.
Розбитий «зелений острів» між кузнею і цехами ще у 1985 році керівником Костянтином Страфуном. Його основна задача – допомогти водіям, кондукторам та іншим працівникам ТТУ, зважаючи на їхню емоційно-виснажливу роботу, психологічно розвантажитися, відпочити під час обіду. Сьогодні сад доповнили новими видами рослин.
Майже кожного дня в сад ТТУ приходять діти, щоб подивитися, як росте банан, інжир, фінікова пальма, бамбук, саджанець кавового дерева, гібіскус, декоративний гранат, фейхоа, хвойне дерево з роду араукарій. Їм вмикають приємну музику зі співами пташок. Школярі мають можливість присісти за столики, випити соку з булочкою і дізнатися про рослини, яких ще не бачили.
«Я люблю природу, тож вважаю за потрібне зберегти те, що започаткували мої керівники-попередники. Розуміємо, що таку красу так просто безоплатно демонструвати неправильно, тим більше, що за садом потрібен догляд, взимку – тепло. Однак розуміємо, що недоречно брати гроші у дітей, які прийшли до нас дізнатися для себе щось нове. Такі ж візити підтримують марку підприємства», – розповів начальник Житомирського трамвайно-тролейбусного управління Олег Таможський.
Доглядає за зимовим садом пані Наталія. Поливає щовечора. Залюбки розповідає про своїх зелених «вихованців».
«Банан привезли з Криму. Йому біля 30 років. Це трав’яниста рослина, стовбур – водянистий. Наступної весни виб’є квітконоса. А цього року – листкові пагінці. Банан їстівний, але в цих умовах не достигає. Особливість саду – дерева інжиру. В нас він росте, плодоносить і набирає стиглості. Урожай багатий. Самі їмо, на нараді пригощаються і на день народження когось у цеху можемо привітати цим сезонним сюрпризом у кінці липня, в серпні. Смак – на любителя. З бамбуку наші хлопці, хто рибалить, замовляють вудочки. Допомагають мені зрізати найбільшу, викласти, щоб висихала», – розповіла пані Наталія.
А для тих, хто дійсно хоче віддячити за візит, може загадати бажання біля грошового дерева і кинути «пожертву» на добрива для рослин у «черепашку». Збувається, кажуть.
Нагадаємо, у Житомирському ботанічному саду росте рослина, яка лікує від опійної залежності.