Фахівці ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» зафіксували перевищення вмісту цезію у чорницях. Про це повідомила прес-служба установи.
Дослідження проводили на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи – Коростенський, Малинський, Народницький, Овруцький, Олевський райони.
«Упродовж сезону заготівлі ягід чорниці фахівцями ДУ «ЖОЛЦ МОЗ України» досліджено 71 пробу ягід на визначення допустимих рівнів вмісту радіонуклідів. Невідповідність встановленим нормативам виявлено у 7 пробах. Перевищення вмісту цезію-137 зареєстровано у чотирьох пробах з Коростенського району (33 % від усіх досліджених проб), двох – з Олевського (28 %) та в одній пробі з Овруцького району (11 %). Минулого року за аналогічний період було досліджено 78 проб ягід чорниці. Перевищення вмісту цезію-137 встановлено у двох пробах, відібраних у Коростенському та Олевському районах», – йдеться у повідомленні.
Хоча значна частка досліджених проб відповідає встановленим нормативам, споживати ягоди, зібрані в радіоактивно забрудненій зоні, без лабораторного підтвердження відповідності не рекомендується. Адже радіоактивно забруднені продукти харчування є головним фактором внутрішнього опромінення організму.
Нагадаємо, що нещодавно Державна установа “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” оприлюднив результати проб води у Житомирському водосховищі та у водопровідній мережі.