У Тригірֹ’ї ростуть 600-літні дуби, найстаршого назвали Патріархом

У лісовому заказнику місцевого значення «Над Тетеровом», що займає вздовж річки майже 35 гектарів, росте близько 60 дубів поважного віку. Найстарший з них – Патріарх. Про це розповіли у прес-службі Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Діаметр стовбура цього велетня – 1,8 метра, висота – близько 28 метрів. Стоїть він на підвищенні і через це страждає – мало не щороку потрапляє під удари грому. «Дошкуляють» йому і відвідувачі – їх тут не бракує. Хто просто притулитися хоче, щоб сил набратися, хто обійняти, а щоб обхопити стовбур – чоловік чотири-п’ять потрібно. А хто обов’язково хоче шматок кори відколупати на згадку, абсолютно не задумуючись, що для цього дерева – то є важка травма», – розповів лісничий Тригірського лісництва Валерій Іщук.

????????????????????????????????????

Дуб Патріарх має «офіційне» потомство. Працівники лісництва збирали жолуді із цього велетня, висівали їх та висаджували сіянці. Однак вони нічим не відрізняються від своїх менш знаменитих «родичів».

«Люди сюди приїздять дуже різні. Є такі, що заходять до лісу, як кажуть, ніби до храму, а є такі, яким байдуже, що після них залишиться. Пильнуємо, щоб не засмічували, щоб не завдавали шкоди», – зазначив лісничий.

????????????????????????????????????

Окрім заказника місцевого значення «Над Тететровом», у Тригір’ї є лісовий заказник «Замок Терещенка» та ботанічна пам’ятка природи – урочище «Тригір’я».

«Цілком заслужено їх вважаються родзинкою державного підприємства «Житомирське лісове господарство». Ці місця фігурують серед найпривабливіших в рекреаційному сенсі на території Житомирщини. Тут маємо унікальні природні ландшафти зі збереженими фрагментами корабельного лісу кінця 18 століття. А в урочищі «Тригір’я»  вік окремих екземплярів дуба сягає 600 років. Таких в Україні можна знайти небагато», – розповіли у прес-службі управління.

За селом Денишами знаходиться лісовий заказник місцевого значення «Замок Терещенка». Руїни самого замку розміщені на землях сільської ради, а ліс, що прилягає до залишків будівлі, належить до держлісфонду.

????????????????????????????????????

«Заказник створено в 1991 році з метою збереження генофонду корабельного гаю, виділеного наприкінці 18 століття. Він ще є і пам’ятником дібров на межі Правобережного Полісся і Лісостепу. Представлений 120-140-річними дубами і сосновими насадженнями насіннєвого походження. Середня висота сосен, які проростають тут, – 29 метрів, а дубів – 26 метрів», – уточнили у прес-службі.

В заказнику заборонено рух автотранспорту, організацію місць відпочинку, розведення вогнищ, пошкодження не лише дерев та чагарників, а й навіть лісової підстилки.

Нагадаємо, в області зрізали дуб, якому було майже 150 років. Під Житомиром колишній лісівник незаконно зрубав чотири дуби.

Автор фото: прес-служба обласного управління лісомисливського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *