У Житомирському Центрі обліку бездомних осіб до холодної пори року вже підготувалися. Торік обігрівалися електричними панелями. Цього року – утеплили приміщення: встановили 24 пластикових склопакети, облаштували кімнати реінтеграції та завершують ремонт у соціальному гуртожитку. У ньому будуть жити ті люди, які прагнуть змінити своє життя, влаштуватися на роботу, упорядкувати документи, а не просто декілька разів переночувати в теплі.
«Коли до нас потрапляє нова людина, ми спостерігаємо за нею і з’ясовуємо, яка їй необхідна допомога. Наприклад, оформити документи, пенсії по інвалідності, «дитячі» гроші. Якщо людина зарекомендувала себе добре, ми будемо надавати їй право проживати у соціальному гуртожитку терміном до шести місяців», – розповів директор центру Владислав Паламарчук.
Дехто з тих, хто потрапив у центр, не залишаються байдужими і прагнуть змінити своє життя.
«Я не хочу повертатися до минулого способу життя, зараз роблю документи, вже знайшов собі роботу охоронцем. Хочу знайти собі жінку і створити сім’ю», – розповів мешканець центру Сергій.
При центрі діє майстерня з ремонту інвалідних візків. Ремонтують, складають – все безкоштовно, а щоб полагодити такий у ортопедично-протезному цеху, необхідно чекати черги. Олександр, який взявся за цю справу, розповідає, що жити легше, коли робиш добро. Скаржиться, що не вистачає інструменту, але навіть при такому дефіциті – вже відремонтував 20 візків.
«Я вчився на механізатора і на електрика четвертого розряду. Тут немає чим «крутити», бо немає ключів. Доводиться бігати по сусіднім гаражам. Дістаємо якось. Нам потрібна болгарка, зварювальний апарат, слюсарний набір ключів», – розповідає інший мешканець центру Олександр Кравченко.
Центр обліку бездомних у жовтні змінив свою назву і напрямок роботи. Тепер це заклад соціальної допомоги для людей, які потрапили у складні життєві обставини. А такі бувають різні.
«У мене було своє житло в гуртожитку, грошей не вистачало, вирішив його продати і купити собі меншу кімнату. Гроші в банк не поклав і не зберіг. Потім потрапив до лікарні (я інвалід ІІ групи по психіатрії), а на другий день мені сестра сказала, що мене пограбували. Одна людина підказала, що є такий центр на іподромній», – розповів мешканець центру Богдан Форманюк.
За словами директора закладу Владислава Паламарчука, найтяжче оформляти групу з інвалідності. Краще, коли б це робилося одразу – в медичному закладі.
«Людина півроку в лікарні знаходилася, йому ноги ампутували. В їх можливостях – підготувати пакет документів на МСЕК, зробити групу, щоб людина виписувалася з групою. Ми зараз з нуля починаємо шукати всі ці виписки та знімки», – сказав Владислав Паламарчук.
Центр також бере активну участь у допомозі молодим матерям у оформленні фінансової допомоги на дітей.
«Ми допомогли 76 дітям, матері яких не мають реєстрації. Ну хіба не прекрасно цим займатися!», – додав Паламарчук.
Нагадаємо, для безхатченків облаштовують гуртожиток у Житомирі. У квітні безхатченки прибирали Житомир. У червні стало відомо, що безпритульна жінка всю зиму пролежала під сходами офісу у центрі Житомира.