У Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова з 14 по 19 листопада для першокурсників проводять заняття з бойової системи виживання воїна. У курсі для більш ніж 200 курсантів передбачене вивчення основ тактичної медицини, гірської підготовки, виживання, організації переправи через перешкоду, подолання психологічної смуги перешкод, відпрацювання вправ з практичної стрільби.
«На занятті з основ гірської підготовки курсантів ознайомлюють з гірським спорядженням, виховують сміливість до висоти, дають первинні навики для спуску з висоти вісім метрів. Дівчата і хлопці працюють за однаковою програмою. На підготовці з практичної стрільби курсанти першого курсу вчаться, як правильно приймати бойові положення, переміщуватися зі зброю, спостерігати за секторами, змінювати бойові положення для стрільби. Набувають нові координаційні рухи, розвивають спритність», – розповів начальник кафедри фізичної підготовки полковник Олександр Старчук.
На спортивному майданчику курсанти вивчали основи рукопашної підготовки. Погодні умови додавали екстремальності. Для ускладення завдань використовували димову завісу. За словами Олександра Старчука, складні природні умови вчать курсантів правильно орієнтуватися і вибирати певну швидкість, висоту і техніку подолання перешкод з мінімальною можливістю травмуватися. На занятті з військово-прикладного плавання майбутні військовослужбовці навчалися виживанню у водному середовищі і долати водні перешкоди.
На занятті з основ тактичної медицини курсанти відпрацьовували основи надання першої долікарської допомоги, транспортування поранених з поля бою, навчалися працювати в колективі.
Курс виживання бійця у екстремальних умовах закінчиться маршем на 20 км від інституту через села Довжик та Іванівку. Із собою першокурсники нестимуть вантаж вагою у шість кілограм – зброю, обладнання, речові мішки, екіпіровку. У польових умовах навчатимуться розводити декілька видів вогнища, готування їжі, облаштування місця для нічлігу.
«Нам потрібно тренуватися, загартовуватися. Спочатку, як у навчанні важко, але на практиці, після інструктажу стає легше. Коли юачиш, що у тебе все виходить, то страх пропадає», – ділиться своїми враженнями курсант-першокурсник Олександр Войченко.
Нагадаємо, у серпні відбулася виставка військово-польового арту – військові фляги та міномети у Житомирі прикрасили петриківським розписом. У липні Міністр оборони України представив нового керівника військового інституту у Житомирі. У травні в зоні АТО житомирські військові вибороли «срібло» у першості з футзалу.