Кілька десятків дітей 14 червня стали учасниками еко-майстерні, яка відбулася у рамках «Майстерні міста Житомира». Юних житомирян вчили сортувати сміття, робити поробки з матеріалів, які мали б піти на смітник.
За словами організаторів – представників Житомирського державного технологічного університету, захід мав виховний характер.
«Ми вчимо дітей та хочемо змінити свідомість населення у тому, як потрібно поводитися зі сміттям. Наше звалище переповнене. Якщо ми і далі будемо викидати сміття так, як ми викидаємо, то у нас може бути львівський сценарій. Щоб цього не відбулося, ми пропонуємо роздільно збирати сміття. Його можна обміняти у пунктах прийому або робити цікаві речі», – розповів співробітник кафедри екології Житомирського державного технологічного університету Юрій Мандро.
Юрій наголосив, що ідей, як використати відходи, багато, головне – бажання та уява. Із шин за допомогою мотузки можна виготовити дешеві, м’які, нетравматичні стільці. З пластикових пляшок – зробити квіти та прикрашати ними клумби. А із шматка непотрібної тканини та за допомогою бетону виходять оригінальні вазі для квітів.
«Ми говорили вчора з представниками ОСББ та представниками міста про роздільний збір сміття, тобто чи готові житомиряни розділяти побутові відходи. Минулого року на «Майстерні міста» теж був схожий проект, в рамках якого провели опитування близько 200 людей. Переважна більшість погодилася, що можуть роздільно збирати сміття. Насправді не вистачає механізмів, що з цим далі робити. У цьому найбільша проблема, тому що має бути якийсь бізнес, який зможе цим зайнятися, і щоб це приносило користь людям», – повідомила керівник проектного офісу компанії GIZ Марія Байда.
За її словами, у рамках «Майстерні міста» буде представлена концепція розвитку набережної Тетерева та кінотеатру «Жовтень». У п’ятницю представники мерії та компанія, яка готувала проект по набережній, будуть розповідати, що вони пропонують.
Уже відбулося спілкування з громадою на теми екології, чистого міста, міста без відходів, освіти, заплановано провести базовий курс для сучасного школяра.
До слова, основним завданням «Майстерні міста Житомира» є розробка документа «Концепція інтегрованого розвитку Житомира» до 2030 року.
Нагадаємо, у Житомирі стартувала 6-денна “Майстерня міста” (ФОТО). У Житомирі проведуть інклюзивну «Майстерню міста».