У Житомирі з 16 по 18 серпня відбувся Другий офіційний підрахунок безпритульних собак. За три дні волонтери, небайдужі мешканці міста, представники ГО «Кіт Пес Єнот Корова» та КП «Центр захисту тварин» нарахували близько 1 тис. 600 безпритульних собак. Про це повідомила пресслужба міської ради.
Рахували песиків за методикою всесвітньої організації World Animal Protection на базі унікального мобільного додатку “STRAYS ID”, систему роботи якого вдосконалено за підтримки іноземної організації Nova Ukraine.
Директорка КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Олександра Мельник пояснює: аналізуючи результати, вони також врахували похибку.
«Можна точно сказати, що в порівнянні з 2017 роком чисельність безпритульних собак у Житомирі скоротилась орієнтовно на 20%. За результатами першого офіційного підрахунку, у місті проживало 2 тис. 300 – 2 тис. 600 особин. Цьогоріч ми нарахували 1 тис. 598 собак. Зважаючи на похибку, це ще +300-400 тварин».
В більшості випадків (86 %) виявлені собаки мають ідеальну вагу. Це вказує на те, що кормова база є надмірною, в тому числі відкриті контейнери для сміття. Статистика по статі: самці – 39,2 %, самки – 32,3%, невідомо – 28,5%.
Крім того, за інформацією міжнародної онлайн платформи Animal-id.info UA, Житомир – один із лідерів по стерилізації безпритульних собак з-поміж українських міст. Відсоток стерилізованих тварин у нас складає 45 – 55 %, що свідчить про ефективність реалізації міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.
У той же час відсоток потенційно власницьких не стерилізованих собак, які знаходяться на самовільному вигулі, та сприяють росту популяції вуличних тварин, збільшився з 4,3 до 6,0%.
«Основною причиною збільшення чисельності собак на вулицях залишається безвідповідальність власників, які дозволяють своїм тваринам вільно гуляти і безконтрольно розмножуватися. Саме тому важливо на законодавчому рівні прописати і впровадити дієві правила реєстрації, утримання та вигулу. Плануємо також продовжити роботу міської програми з безперервної стерилізації. Зараз у місті стерилізовано близько 50% собак. Протягом двох років ми маємо досягнути показника — 70%. Тоді ріст популяції зупиниться і почне зменшуватися до комфортної для міста цифри», – наголосив Сергій Сухомлин.
За словами Олександри Мельник, щоб досягнути безпечної й комфортної для міста кількості безпритульних тварин у подальшому, необхідно активно вести просвітницьку діяльність, пояснювати жителям міста важливість стерилізації й вакцинації власницьких тварин, що не несуть племінної цінності, та безпритульних тварин, які проживають на закритих підприємствах міста.
До слова, головним організатором та модератором підрахунку виступила міжнародна онлайн платформа ідентифікації тварин Animal-id.info UA, яка з 2015 на регулярній основі проводить незалежний моніторинг кількості тварин в містах України та за її межами.
Нагадаємо, житомирянка скаржиться на котів, собак та нерезультативність Центру захисту тварин. Житомиряни просять заборонити продаж собак та кішок в зоомагазинах міста.