У Житомирі судитимуть двох підприємців, які організували нелегальне перевезення пасажирів автобусом, не забезпечивши належних умов водію, що спричинило дорожньо-транспортну подію, у якій загинули 11 осіб. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.
Прокуратурою Житомирської області затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом випуску в експлуатацію технічно несправного транспортного засобу та заміні номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, вчинених нелегальним перевізником та власником автобуса, що призвело до смертельної дорожньо-транспортної події.
“Установлено, що два підприємці, жителі Рівненської області, з метою власного збагачення, протягом тривалого часу, з вересня 2016 по липень 2018 рр, організували нелегальне перевезення пасажирів з Волинської області до Києва та у зворотному напрямку, залучивши водія та ще одну приватну особу, яка виконувала диспетчерські послуги. До того ж, нелегальні перевезення здійснювалися з низкою грубих порушень вимог чинного законодавства. Зокрема, обвинувачені, з метою одержання незаконної вигоди, використовували автобус із більшою кількістю пасажирських місць, замінивши на ньому державні номера іншого транспортного засобу. Крім цього, будучи відповідальними за технічний стан та експлуатацію транспортного засобу, грубо порушили правила експлуатації транспорту, що убезпечують дорожній рух, а також не забезпечили водію належних умов праці”, – йдеться у повідомленні.
Унаслідок таких порушень водій 20 липня 2018 року, здійснюючи пасажирські перевезення за маршрутом «Київ-Рівне-Нововолинськ», перебуваючи за кермом у стані стомленості, рухаючись по автодорозі сполученням «Київ-Чоп» у напрямку Житомира, поблизу с. Гадзинка Житомирського району спричинив зіткнення з вантажним автомобілем. Спричинена дорожньо-транспортна подія призвела до загибелі водія та 10 пасажирів, а також завдання тілесних ушкоджень різної тяжкості ще 7 пасажирам.
Досудове розслідування, під процесуальним керівництвом прокуратури області, проводило слідче управління Головного управління Нацполіції в області. Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ст. 287, ст. 290 КК України скеровано до Житомирського районного суду для розгляду по суті.
До слова, санкція суворішої – ст. 287 КК України передбачає покарання, зокрема, обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до трьох років або без такого.
Нагадаємо, на Житомирщині засудили винуватця ДТП із трьома загиблими до 7 років вязниці. На околиці Житомира у ДТП потрапив конвой з арештованими.