У Житомирській обласній військовій адміністрації 4 жовтня відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в Житомирській області.
Учасниками зустрічі особисто та в онлайн-форматі стали заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та його заступники, представники структурних підрозділів ОВА, силових відомств області, установ, громад і ЗМІ.
Про комплексну реабілітацію ветеранів, що, безумовно є одним з найважливіших завдань влади та суспільства розповіла Юлія Лапутіна.
«Ми прагнемо розвивати нову сучасну ветеранську політику. Держава має створити умови, щоб гідно зустріти бійців з передової, які повертатимуться додому.Список потреб ветеранів дуже розширився і йдеться не лише про пільги, а й про повернення до цивільного життя, отримання освіти, відкриття власного бізнесу, підтримка здоровʼя та психологічний супровід», – зазначила Міністр у справах ветеранів.
За попередніми прогнозами кількість ветеранів цієї війни тільки на Житомирщині може сягнути 70 тисяч. Це у 3 рази більше кількості людей, які втратили здоров’я та мали статус ветерана до повномасштабного вторгнення.
Спільно з Міністерством у справах ветеранів Житомирська область вже започаткувала цілу низку програм підтримки ветеранів. Так, у 95% громад області створені ветеранські «хаби» або місця надання соціальних та адміністративних послуг на базі єдиного вікна.
Про план реформування медико-соціальної експертної комісії розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«Ця реформа допоможе людині після реабілітації потрапити у відповідні сфери для повернення функціональності за допомогою мультидисциплінарних груп та електронних інструментів» – зауважив Віктор Ляшко.
В області кількість закладів, які мають відповідний пакет зі Національною службою здоров’я України, збільшилася у понад 3 рази, а кількість ліжок для реабілітаційного лікування – майже у 5,5 разів, у порівнянні з 2021 роком.
За словами Ляшка, система МСЕК в Україні працює за старим радянським принципом. І вона має на меті не допомогти людині, а надати їй ті чи інші пільги, які, по суті, не вирішують проблеми пристосування до життя в нових умовах.