Кіоски «ШтрудельОК», розташовані у Житомирі, належать одному із найближчих соратників Віктора Януковича та Миколи Азарова. Саме власник цієї мережі подарував Януковичу легендарний «золотий батон».
Першими на сполох забили житомирські підприємці. У той час як їм забороняють встановлювати свої кіоски за старими «насидженими» місцями, на цих точках, як стверджують підприємці, з’являються МАФи «ШтрудельОк». Таких кіосків у Житомирі вже встановили вісім.
«Управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради ТОВ «Українсько-словенське спільне підприємство «Київський обласний хлібопекарський комплекс» видано паспорти прив’язки тимчасових споруд з продажу хліба та хлібобулочних виробів за адресами: вул. Івана Сльоти, 59; вул. Лесі Українки, 59; вул. Князів Острозьких (колишня — Шелушкова), 63, 118; проспект Миру, 63; вул. Сурина Гора (колишня — Малікова), 32; вул. Перемоги, 47; вул. Вітрука, 15», — повідомили нам у мерії.
Усі згадані об’єкти оформлені як МАФи та не мають жодних документів на власність чи право користування земельною ділянкою.
Варто зауважити, що Київський обласний хлібопекарський комплекс є сумнозвісним харківським хлібозаводом «Кулінічі». Саме під його маркою працює згаданий «ШтрудельОк». Власником «Кулінічів» є екс-нардеп від Партії регіонів Володимир Мисик. Той самий, який подарував Віктору Януковичу золотий батон та, будучи депутатом, голосував за диктаторські закони 16 січня. ЗМІ пов’язують із цією торговою маркою також сина Миколи Азарова.
На брифінгу 17 жовтня 2014 року тоді ще перший заступник міського голови Сергій Сухомлин заявив, що харківські «Кулінічі» шантажують житомирський бізнес. Представники згаданого підприємства висловили ультиматум житомирському «Рудю». Мовляв, якщо «Кулінічі» не пустять на житомирський ринок, то у Харкові переглянуть відносини із житомирським бізнесом.
А вже у 2015 році на вулицях Житомира з’явилися перші кіоски «ШтрудельОк». Подібна ситуація виникла і у столиці України. Щоправда, київські МАФи «Кулінічі», хоч і отримали величезний опір активістів, не мають відповідних документів. У Житомирі ж автори «золотого батону» цілком «у законі».
Нагадаємо, що у березні КП «Інспекція з благоустрою» ліквідувала два незаконні кіоски, де торгували хлібом.