За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України, у селі Садках Житомирської області виявили спалах вірусного гепатиту А, що виник серед школярів загальноосвітньої школи. Захворіло 4 дітей віком до 15 років. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Працівники Держсанепідслужби провели санітарно-епідеміологічне обстеження в осередку захворювання, відібрали проби. Дослідження тривають.
“Вірусний гепатит А – це висококонтагіозне інфекційне захворювання людини, яка є єдиним джерелом вірусу у природі. Вірус є надзвичайно стійким до дії фізико-хімічних чинників та тривалий час може зберігатися в навколишньому середовищі. Джерелом інфекції є хвора людина, насамперед з безсимптомними формами захворювання, яка не викликає підозри у оточуючих. Групою ризику, сприйнятливою до захворювання, є неімунні люди (не щеплені або ті, хто не хворів на гепатит А)”, – йдеться у повідомленні.
В організм здорової та чутливої до вірусного гепатиту А людини вірус потрапляє через рот з забрудненою водою, харчовими продуктами, за допомогою забруднених рук або інфікованих предметів.
Житомирська область відноситься до географічної зони, де циркуляція вірусу гепатиту А відносно висока.
Щоб уникнути захворювання, фахівці санітарно-епідеміологічної служби рекомендують:
- вживати якісну питну воду, що подається водопровідними джерелами централізованого та нецентралізованого водопостачання, котрі контролюються комунальною службою та держсанепідслужбою;
- воду з нецентралізованих джерел (колодязів, свердловин тощо) перед вживанням кип’ятити;
- не використовувати воду із сумнівних джерел;
- не вживати продукти, придбані на стихійних ринках;
- ретельно мити перед вживанням овочі та фрукти;
- дотримуватись технологічного (температурного) режиму приготування їжі;
- регулярно мити руки.
Проте найбільш реальним засобом профілактики є вакцинація сприйнятливого прошарку населення, в першу чергу, осіб з груп ризику: контактних у вогнищах інфекції, дітей, вихователів, вчителів та працівників харчоблоків дитячих навчальних закладів.
Нагадаємо, що наприкінці березня рівень захворюваності на грип та ГРВІ зріс на 41,9 %.