Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла законопроект авторства Надії Савченко, відповідно до якого один день, проведений у слідчому ізоляторі попереднього тримання, рахується як два дні ув’язнення. Під дію цього закону у Житомирській області вже потрапили майже три тисячі ув’язнених. Не стосується він лише тих, хто отримав довічне ув’язнення.
Перерахунок терміну ув’язнення дозволив раніше вийти на волю 119 засудженим, які перебували ув’язнені на території області .
За словами заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області Анатолія Бобриньова, на даний час під дію закону по області підпадають 2769 засуджених.
«На даний час закон вже застосовано до 271 засуджених. З них звільнені 119 осіб, а 152 продовжують відбувати покарання. Зокрема, під дію цього закону попали 22 особи, які відбували термін за умисне вбивство, 14 – умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 10 – злочини пов’язані з розбоєм, 26 – розбій, 8 – грабіж, 13 – крадіжки, 1 – злочин проти основ національної безпеки. Термін відбування покарання перераховується і якщо підходить кінець строку – людина звільняється, кому ще треба досидіти – відбуває покарання», – розповів Бобриньов.
За його словами, звернутися до суду за перерахуванням строку покарання може сам засуджений, його законний представник, або адвокат. Вся кореспонденція відправляється у закритому конверті і адміністрація установи не має права його розкривати.
«На жаль, під дію закону попадають засуджені за досить тяжкі злочини. Це особи, справи яких були дуже складними і кримінальне впровадження відповідно яких тривало довгий час», – пояснив Бобриньов.