У Житомирі учні ЗОШ № 5 мають можливість навчатися стрільбі з лука. На базі школи громадська організація «Федерація стрільби з лука Житомирської області» популяризує цей олімпійський вид спорту.
За словами президента громадської організації Олександра Большакова, громадську організацію створили у листопаді 2015 року, тож працюють близько року, а необхідні для занять луки отримали лише кілька місяців тому.
«Школа № 5 – це перша школа, яка погодилася на проведення відкритих уроків зі стрільби з лука. Тут найкращі умови: є тренувальна база, спортивний комплекс, басейн, тренажерний зал. Є необхідна для тренувань зі стрільби з лука відстань – 25 метрів. Спочатку ми отримали приміщення не у тому стані, який потрібно, але упродовж року самі переобладнали і зробили так, щоб можна було тренуватися», – розповів Олександр Большаков.
Як повідомляв «Вголос.zt», для громадської організації «Федерація стрільби з лука Житомирської області» придбали луки та комплектуючі до них за кошти проекту з надання грантової підтримки організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості.
Як розповів президент громадської організації, 15 тис. грн – це кошти гранту, також міська рада виділила ще 28 тис. грн, за які придбали приціли, плунжери, клікери, стріли, нагрудні краги. Необхідно ще придбати щити і табло на відлік часу. До слова, вартість одного лука – до 8 тис. грн.
Нині для тренувань є п’ять класичних олімпійських луків та один блочний лук. Одночасно можуть займатися шестеро дітей. Саме команду із шести спортсменів – троє хлопців та троє дівчат – планують створити, щоб готувати їх до участі у змаганнях рівня чемпіонату України. Водночас, щоб залучити більше спортсменів, потрібно обладнання та більше приміщення.
«Ми підписали усі угоди, у тому числі і з Національним олімпійським комітетом, щоб діти мали можливість їздити на змагання. Раніше громадська організація не могла відправляти спортсменів на змагання, але зараз, підписавши угоди, даємо можливість представляти Житомирщину», – сказав президент організації.
За словами Олександра Большакова, раніше тренери не мали бажання їхати до Житомира працювати тому, що не було умов. Але нині уже є базовий рівень та зал, де можна займатися. Планують також відкрити відділення у дитячо-юнацькій спортивній школі. Наразі тренувати дітей приїздить Владислав Большаков – чемпіон світу серед студентів, чемпіон України серед юніорів, чемпіон Європи серед юніорів та студент одного із львівських вузів. Також залучають викладачів з Житомирського державного університету імені Івана Франка, які можуть проводити тренування з даного виду спорту.
Уже влітку громадська організація, маючи домовленість з київськими колегами, планує організувати спільні тренування та змагання.
Довідково. Стрільба з лука – це олімпійський вид спорту, який включили до програми літніх Олімпійських ігор з 1900 року. Україна має олімпійські нагороди з цього виду спорту. У 1996 році в Атланті Олена Садовнича завоювала бронзу в особистому заліку, Ліна Павчук встановила рекорд Олімпійських ігор, який тримається і нині. У 2000 році в Сіднеї жіноча команда у складі Олени Садовничої, Наталі Бурдейної, Катерини Сумко здобула срібло командного заліку, у 2004-му в Афінах чоловіча команда – Віктор Рубан, Олександр Сердюк Дмитро Грачов – здобули командну бронзу. У 2008 році Віктор Рубан завоював перемогу в особистому заліку на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні.
Нагадаємо, для Житомира придбали систему хронометражу, яка вираховує час бігу учасників змагань. Житомирські дзюдоїсти отримали сертифіковану форму для участі у змаганнях.