Управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради хоче обмежити безкоштовний проїзд пільговиків у маршрутних таксі шістьма годинами. Таку ініціативу озвучив під час засідання виконкому 11 жовтня заступник начальника управління Валентин Васянович.
«Є проект рішення виконавчого комітету. Ним пропонується встановити час перевезення пільгових категорій у маршрутках з 10 до 16 години. Це нагальне питання, яке виникло не сьогодні, не вчора, а тривалий час», – сказав Валентин Васянович.
Пропозиція посадовця викликала величезну хвилю обурення серед членів виконкому.
«Навіщо ми починаємо порушувати закон, щоб потім або ті, або ті подали до нас на суду. Нащо підставляти членів виконкому?», – обурився член виконкому Олександр Таргонський.
За словами профільного заступника міського голови Дмитра Ткачука, закон порушили Кабмін та Верховна Рада, адже саме вона встановила пільгові категорії та зобов’язалася компенсувати проїзд пільговиків перевізникам. Така ситуація, запевняє посадовець, триває вже останні два роки.
На думку ще одного члена виконкому Наталії Волинець, про те, що ситуація буде такою, керівництво міськради знало вже тоді, коли піднімало тариф на проїзд та зобов’язувало власників маршруток безкоштовно возити пільговиків.
«Коли ви голосували за підвищення, хіба ви про це не знали? Всі погоджувалися на це, в тому числі і перевізники. Нас запевняли, що угоди додаткові буде з ними підписано і вони виконуватимуть взяті на себе зобов’язання», – обурилася член виконкому.
Міський голова Сергій Сухомлин звинувачує у всьому перевізників. За його словами, коли їм задали питання, чи готові вони цілодобово перевозити пільговиків у разі підняття вартості проїзду, вони на це погодилися. Але зараз, запевняє міський голова, це викликає обурення і нерозуміння в тих людей, які не можуть дістатися до роботи чи навчання.
Члени виконкому так і не спромоглися підтримати рішення. Тож пенсіонери і надалі цілодобово їздитимуть у маршрутних таксі безкоштовно.
Нагадаємо, що житомирські приватні перевізники вимагають, щоб міська рада компенсувала їм перевезення пільгових категорій громадян. У липні міські перевізники скаржилися, що їм невигідно працювати через надмірну кількість пільговиків.