У Житомирській міській раді не володіють інформацією, скільки відрахувань до бюджету міста роблять власники автоматів питної води. Навіть після скандалу із самовільним підняттям вартості води, мерія не ініціювала видачу дозволів цим підприємцям.
Майже місяць тому у Житомирській міській раді виник скандал із автоматами питної води, встановленими у місті. Їх власники самовільно підняли вартість 1 літру води у половину ціни. Це, звичайно ж, обурило жителів міста і у міській раді вирішили «розібратися» з опальними підприємцями.
Ще 7 вересня під час позачергового засідання виконкому міський голова пригрозив власникам автоматів розриванням договорів, укладених із ними, у разі незниження вартості води. Щоб вирішити це питання, у мерії дали підприємцям майже тиждень часу. І все було б добре, якби не одне «але»… Виявилося, що жоден зі встановлених на території Житомира автоматів… не отримував дозволів на розміщення, а отже, ніяких договорів із мерією не має. І хоча прямим текстом міський голова на одному з наступних засідань виконкому 15 вересня це не озвучив, він анонсував демонтаж автоматів, на які немає дозвільної документації.
Тим часом… Після оголошеної мером Житомира погрози щодо демонтажу самовільно встановлених автоматів питної води виконком збирався вже тричі: 21 вересня, 30 вересня та 5 жовтня. Жодне із засідань питання демонтажу не розглядало. Журналісти «Вголос.Zt» наївно сподівалися на те, що вони просто пропустили таке рішення. Однак, до нашого розчарування, у відповіді на запит щодо того, чи надавалися дозволи на встановлення згаданих «агрегатів», у мерії повідомили, що не надавалися.
Як з’ясувалося, проблеми є не лише з видачею дозволів. Попри те, що вищезгадані автомати працюють у місті щонайменше 2 роки, у міській раді не знають, скільки коштів власники сплатили до бюджету міста. Так само не знають у мерії, коли демонтуватимуть самовільно встановлені апарати. Хоча, про всяк випадок, перенаправили наш запит на адресу казначейства та КП «Інспекція з благоустрою».
До слова, власники 251 кіоска, які розташовані у Житомирі, у далекому 2016-му році за півроку сплатили до бюджету 63 тис. грн. Тобто, щонайменше 10 тис. грн на місяць.