Житомирська міська рада не веде обліку, скільки жителів району сплачують податки до бюджету обласного центру. Про це у відповідь на інформаційний запит «Вголос.Zt» повідомила заступник міського голови Світлана Ольшанська.
«Відповідно до Податкового кодексу України, ведення обліку податків, зборів, платежів забезпечують органи фіскальної служби. Надати зазначену вище інформацію, на жаль, немає можливості», – йдеться у відповіді.
Разом із тим, цього року управління освіти Житомирської міської ради почало вимагати від батьків школярів довідки про місце реєстрації. Такі кроки посадовців викликали хвилю обурення серед самих батьків. Бурхливу реакцію викликала не стільки ініціатива департаменту освіти, скільки небажання батьків висиджувати для отримання довідки довжелезні черги.
«Ситуація має дві сторони. З одного боку, жителі району, які працюють у Житомирі, сплачують податок з доходів фізичних осіб. З цих коштів мають забезпечуватися суспільні послуги для платника. Це освіта, медицина тощо. З іншого боку, ці послуги переважно утримуються за рахунок державної субвенції. Вона з 2016 року розраховується за кількістю осіб, зареєстрованих у територіальній громаді», – пояснив «Вголос.Zt» екс-директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук.
За його словами, через процес децентралізації територіальна громада інших населених пунктів, чиї діти навчаються у школах міста, мали би перераховувати частину своєї субвенції на забезпечення освіти та медицини.
«Те ж саме і з садочками. У дошкільних навчальних закладах Житомира бракує місць. Територіальна громада прилеглих до обласного центру населених пунктів може або перераховувати кошти на навчання своїх дітей або збудувати свій садочок», – додав Гаращук.
Нагадаємо, що у Житомирі на харчування школярів виділили майже 22 млн грн. Через підняття тарифів Житомир може лишитися без бюджету розвитку.