У Житомирській обласній військовій адміністрації 9 грудня традиційно відбулася зустріч влади і бізнесу. Обговорювали проблеми із відключеннями світла.
Директор Директорату електронного комплексу та розвитку ринку електричної енергії Кирило Новиков окреслив ситуацію в енергосистемі України та її вплив на роботу бізнесу. Він зазначив, що наша енергетична інфраструктура залишається однією з головних цілей ударів ворога з повітря. Вже третій рік триває цей енергетичний тероризм і попри надзусилля наших енергетиків відновити все та зберегти обсяги забезпечення електроенергією на рівні до повномасштабного вторгнення навіть фізично дуже складно.
Віталій Бунечко зазначив, що усі ми вимушені підлаштовуватися під теперішні графіки відключень світла. І якщо в побуті запобігти цьому трохи простіше, то для великого бізнесу це справжній виклик.
Також під час зустрічі йшлося про те, що наразі держава пропонує підприємствам алгоритм, який може дозволити запобігти відключенням виробництва. Йдеться про закупівлю імпортної електроенергії. Це, безумовно потребує більше витрат — приблизно на 20%-25%, проте надає можливість запобігти зупиненню роботи щонайменше протягом 6 годин на добу. Тому підприємцям важливо врахувати цю можливість при плануванні роботи у зимовий період. Адже підступний ворог не зупиниться і продовжить завдавати ударів по нашій енергосистемі.
Ще одна альтернатива для бізнесу, яку розглянули на платформі, є розвиток власної генерації на підприємствах шляхом встановлення когенераційних станцій в рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо розбудови розподіленої генерації. На Житомирщині низка підприємств вже є активними учасниками цієї програми.
Також представники бізнесу обговорили з енергетиками низку питань, зокрема існуючі ліміти, механізми оформлення необхідних договорів та постачання електроенергії в рамках імпортних контрактів.