На участь у зовнішньому незалежному оцінюванні абітурієнти можуть розпочати реєструватися з 6 лютого. На вибір предметів для оцінювання адміністрація школи не впливатиме. Про це повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації з посиланням на інформацію директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія.
«Для випускників 2017 року першим обов’язковим предметом для ЗНО стане українська мова та література. Другий потрібно буде обрати з-поміж математики та історії. Третій – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017-го: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія. Тобто, за бажанням випускник зможе скласти ЗНО і з історії України, і з математики», – йдеться у повідомленні.
Крім того, скласти у формі ЗНО можна буде четвертий предмет, який не є обов’язковим, але необхідним для вступу до вищого навчального закладу.
За словами Вадима Карандія, по цих предметах оцінка виставлятиметься за 12-бальною шкалою оцінювання, як державна підсумкова атестація, та 200-бальною – для зарахування під час вступу до вищого навчального закладу.
Випускники минулих років обов’язково мають складати ЗНО лише з української мови та літератури. Інші три предмети – на їхній вибір.
Реєстрація триватиме до 17 березня. Внести зміни до реєстраційних даних можна буде до 31 березня.
«Щоб взяти участь у ЗНО, необхідно, насамперед, роздрукувати та заповнити бланк реєстраційної картки. Це можна зробити самостійно за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру testportal.gov.ua або звернутись до пункту реєстрації», – пояснили у прес-службі.
Основна сесія ЗНО буде проведена з 23 травня до 16 червня. Додаткова сесія – з 3 до 12 липня, на яку можна буде зареєструватися з 3 до 20 травня. Додаткова сесія передбачена для учасників АТО та осіб, що проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, якщо такі особи не мали змоги зареєструватися в основний період.
Нагадаємо, для єдиної в Житомирі школи стрільби з лука, де навчається 10 дітей, придбали спортивний інвентар. Спортзал, їдальню та актову залу відремонтували у трьох житомирських школах. Розтрату в 1,5 мільйона виявили під час будівництва музичної школи на Михайлівській.