Ліцеїсти-старшокласники вразили журі ґрунтовною підготовкою промов і недитячими темами – альтруїзму, волонтерства, впливу моральних цінностей на життя, релігійного питання.
«У своїх доповідях учні пов’язали філософську думку ХІХ ст. із думкою ХХІ ст., зробили висновки. До того ж, були представлені відеоролики, презентаційні матеріали, які конкурсанти знімали самостійно. Залучали до соцопитування дорослих і дітей на різні філософські теми, наприклад, що таке поняття гріха? Надзвичайно потрібно розвивати у молоді філософську думку, адже чим більше вони будуть мислити, обмірковано ставитися до життя, тим воно буде кращим, а те що є усвідомленим, сприяє гарному ставленню до особистості і до держави», – розповіла керівник команди, вчитель історії та правознавства Житомирського ліцею № 25 Світлана Гонгало.
Філософом можна народитися, а можна й розвинути у собі такі здібності. У цьому переконані самі учасники конкурсу.
«Філософія – це наш кругозір. На нього, без сумніву, впливають батьки. Дізнаючись їхню думку, ми формуємо свою. А ще – література. Зараз я читаю твори з національної тематики. Серед них – доробок Василя Шкляра. Також вважаю, що письменник Рей Бредбері зачіпає глибоку тему людини в суспільстві, яке деградує. Треба розвиватися і йти вперед. Не бути як інші, не працювати за зразком. Безперечно, філософський погляд формує й спілкування – мене особисто збагатили розмови із викладачами-філософами Житомирського державного університету ім. І. Франка», – розповів про свій досвід учень 10-го классу Назарій Стах.
Дівчата й філософія – ефектне поєднання. Одне іншому не заважає. Питання гендерної нерівності на конкурсі також були розглянуті. У команді із Житомира – троє юних шанувальниць філософії.
«Я займаюся не лише філософією, а й математикою, фізикою, програмуванням, тому що ці речі мене цікавлять. Моя тема «Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування». Втрачаючи живе спілкування, втрачаєш розвиток особистості, обмін досвідом, розвиток індивідуальності», – вважає учениця 9 класу Софія Ситнік.
автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК