Протягом минулого тижня в Житомирській області виникла 51 пожежа, внаслідок чого дев’ять осіб загинуло та одну травмовано. Крім того, зросла кількість трагічних пригод на воді. Протягом грудня їх сталося шість, серед яких три – лише за останній тиждень. Для порівняння – упродовж останнього місяця 2015 року на водних об’єктах області загинула одна людина. Про це повідомила прес-служба управління ДСНС у Житомирській області.
«Щоб уберегти вашу оселю від лиха, не залишайте дітей, особливо малолітніх, без нагляду. Ніколи не використовуйте для розпалення груб та печей легкозаймисті речовини і не дозволяйте робити цього дітям. Не користуйтеся печами, які мають тріщини. Забороняється зберігати непогашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці. Також не можна сушити й складати на печах одяг, дрова, а також інші горючі предмети та матеріали», – наголосив начальник управління ДСНС у Житомирській області Ігор Нікітчук.
Пожежі в житловому секторі викликають особливе занепокоєння у фахівців ДСНС. Взимку інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів породжує небезпеку виникнення пожеж та набирає загрозливих масштабів. Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки та думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу.
«Тож звертаюся до усіх мешканців та гостей області з турботою і проханням дотримуватися заходів безпеки. У першу чергу це стосується батьків: не залишайте дітей поблизу води без нагляду. Дітвора полюбляє ковзатися по кризі, проте навіть не задумується, що тонкий лід може тріснути у будь-який момент. Тим паче наразі в загальноосвітніх закладах карантин і багато учнів залишаться без нагляду дорослих. Закликаю вас спілкуватися з малечею та привчати її до культури безпечної поведінки. Намагайтеся бути гідним прикладом для підростаючого покоління», – сказав начальник управління.
Особливо обережними необхідно бути і рибалкам. Виходячи на замерзлу водойму, краще взяти із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не можна перевіряти його ударом ноги. А ділянки, вкриті товстим шаром снігу, – взагалі обминати.
Нагадаємо, Двоє літніх людей загинули у пожежах протягом доби (ФОТО). У Малинському районі ігри на ставку закінчилися трагедією. Рятувальники дістали з Тетерева тіла двох чоловіків.