Медична реформа, про яку вже два роки поспіль говорять в українському уряді — ніщо інше, як скорочення штатів та закриття лікарень. Про це під час візиту до Житомира 13 червня сказав лідер Радикальної партії Олег Ляшко, виступаючи перед лікарями обласної клінічної лікарні імені О. Гербачевського.
«Цьогорічний день медичного працівника ви святкуватимете не в дуже гарному настрої. За медичну реформу проголосували 227 депутатів. Реально як мінімум семеро з них були відсутні у парламенті. Якщо в уряді нам розповідають, що це така гарна справа, чому вони нечесними методами її роблять?» – сказав головний радикал.
За словами Ляшка, у випадку реформи вона приведе до зменшення кількості людей, які зможуть отримати медичну допомогу від держави. І хоча Конституція України гарантує право на безкоштовну медицину — творці реформи стверджують, що за медицину треба платити. Насправді всі реформи, у тому числі і медична, робляться не для українців, а для виконання меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
«Ключовими у меморандумі є оптимізація медичних і освітніх закладів. Якщо перевести на людську мову, то це скорочення», – сказав Олег Ляшко.
На питаннях, пов’язаних із пенсійною реформою та мораторії на вивіз лісу-кругляку за кордон лідер Радикальної партії зупинився під час візиту на завод «Ферпласт». Українсько-італійське підприємство є одним із найбільших роботодавців Житомира.
«Вони хочуть, щоб ми свій ліс продавали за кордон, а українські виробничники потім за хабарі вирішували, де взяти деревину для переробки. Необроблений ліс вивозитимуть, перероблятимуть, а на Житомирщині, де 80% українських лісів люди не матимуть роботи», – переконаний лідер радикалів.
Саме за ініціативи Радикальної партії Верховна Рада прийняла мораторій на вивезення лісу за кордон.
Введення норми про 35 років трудового стажу для виходу на пенсію замість 15 Олег Ляшко вважає геноцидом проти українців. Навіть серед тих, хто працює офіційно, важко знайти людину, яка має 35 років трудового стажу. Такою є умова для отримання мінімальної пенсії у 1200 грн. Якщо ж людина не матиме 35 років стажу — вона вийде на пенсію у 65 років. При тому, що середня тривалість життя в Україні — 63 роки.
«Який сенс працювати 35 років, сплачувати гроші у пенсійний фонд, не знаючи, чи доживеш ти до пенсії, чи ні. Потрібно не підвищувати пенсії чи збільшувати пенсійний вік, а збільшувати зарплати. Тому що внески до пенсійного фонду платяться з зарплати», – обурюється нардеп.
Головний радикал також відвідав житомирський Центр захисту тварин, попив кави на оновленій Михайлівській та завітав до корівника у Пулинському районі.