P.S. Заборгованість мешканців перед ПП “ВЖРЕП-4″ за надані житлово-комунальні послуги станом на 01.10.2017 р. складає 1 млн. 402 тис. грн.”
По-перше: наш будинок з лютого 2016 року не обслуговується ПБВП “Магніт”, і демонтували цю систему саме ліфтери ПП “ВЖРЕП-4”, і в рахунках на сплату послуг ПП “ВЖРЕП-4” стоїть не пуста графа “технічне обслуговування ліфтів”. По-друге: у кожного з нас ІНДИВІДУАЛЬНИЙ договір з усіма підприємствами та фірмами, що надають комунальні послуги, але ж тут виявилась КОЛЕКТИВНА відповідальність! Де логіка, здоровий глузд і, нарешті — законність? Більш того, вражають цифри, наведені ПП “ВЖРЕП-4”. Коли це ЖЕК будь-якої форми власності викликав довіру в частині своєчасних і повних розрахунків з підрядними організаціями? Саме через це свого часу всі підприємства, що надають комунальні послуги, перейшли на індивідуальні договори і розрахунки з мешканцями міста. І яке відношення до цих величезних сум мають ті мешканці, що справно сплачують усі рахунки? До речі, як правило, це пенсіонери — самі “багаті” люди України. А що робити тепер інвалідам? А сім’ям з дітьми, що мешкають на верхніх поверхах? А просто — хворим людям?
Майстер нашої ділянки розмовляти на цю тему чи передати наше питання начальнику відмовилась — не той ранг. Застати начальника ПП “ВЖРЕП-4” мені не вдалося. Але у міськжилуправлінні після довгочасних перепосилань, нарешті найшовся спеціаліст з відділу технагляду, який пояснив, що все ВІРНО і ПРАВИЛЬНО. Більш того, зараз у ВСІЙ зоні обслуговування ПБВП “Магніт” будуть зупинені ВСІ ліфти, де є заборгованість у оплаті перед фірмою. Тому, що з ПБВП “Магніт” звільняються працівники, яким нема з чого платити зарплатню.
Таким чином, найближчим часом, це лихо чекає на значну частину мешканців Житомира, тому що фірма “Магніт” не єдина, що працює з картковим обслуговуванням ліфтів у місті..
Що ж робити? Юристи радять: відстоювати права. Якщо ліфт на балансі у ЖЕКа, то мешканцям, які справно сплачують за послуги, але не отримують їх, потрібно складати акт про те, що їм не надають комунальні послуги у вигляді непрацюючого ліфту, – каже адвокат Антон Заболотний. – Людям потрібно звертатися зі скаргою до управління житлово-комунального господарства на те, що ЖЕК не виконує свої обов’язки. Або звернутися до суду. У даному випадку дуже важко визначити розмір шкоди, яку заподіяли кожній квартирі. – Для того щоб спонукати ЖЕК до виконання своїх обов’язків, краще написати колективну скаргу на адресу управління житлово-комунального господарства. Це буде дієвіше, – каже адвокат.
Краще було б і одночасно звернутись до суду. І в якості співвідповідача визначити і міськвиконком — за бездіяльність та покривання злочинних дій ЖЕКів. Але для цього потрібен кваліфікований юрист.
Отож пишіть скарги і шукайте такого юриста, якщо вас спіткало таке лихо! І готуйтесь до нього завчасно, якщо ви в зоні ризику!