У Житомирському національному агроекологічному університеті упродовж останніх двох років жоден викладач університету звільнений не був. Про це повідомив ректор університету Олег Скидан під час брифінгу 11 квітня.
Ректор заявив, що інформація, розміщена в одному із друкованих ЗМІ, стосовно незаконних звільнень працівників закладу є недостовірною.
«Така публікація не могла не звернути нашу увагу, тому що вона зачіпає честь не тільки мою як керівника вищого навчального закладу, а безпосередньо усіх його співробітників, імідж і гордість, честь вузу і його студентства. Багато з фактів, які в газеті «20 хвилин» прозвучали, почалися і звучали ще у минулому році. По них уже відбувалося детальне слідство, і ці питання закриті. Але наклепники не вгамувалися і продовжили свою роботу вже іншим чином. У нас є беззаперечні докази, що стаття була проплачена. Стаття не підписана, і стаття одностороння. Позов до газети про спростування недостовірної інформації був вручений редакції, вони розписалися, що його отримали», – сказав Олег Скидан.
Позов також був надісланий кур’єрською поштою на адресу редакції та засновникам медіа-ресурсу.
«Щодо конкретного змісту у вас по примірнику всіх матеріалів, де по кожному питанню, порушеному у цій статті, дається аргументована відповідь із підтверджуючими документами. Це – протоколи конкурсної комісії, це копії наказів, копії комісій по перевірці за останні два роки», – пояснив ректор.
У наданих матеріалах, зокрема, йдеться про те, що протягом останніх двох років жоден викладач університету звільнений не був.
«Дійсно, у деяких викладачів закінчився термін контракту, що є звичайною справою в усіх вищих навчальних закладах, де науково-педагогічні працівники обираються на конкурсній основі і з ними укладається контакт на визначений термін», – зазначено у матеріалах.
Так, 30 червня 2016 року закінчилися контракти у 119 викладачів університету. У липні було оголошено новий конкурс, на який подали заяви 124 претенденти. У результаті – таємним голосуванням на відповідні посади було обрано 117 працівників університету.
«Також підготовлені судові позови. Перша позовна заява про захист честі і гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, яка сьогодні-завтра буде передана до судових органів. Друга позовна заява про спростування недостовірної інформації. Третя заява: ми звертаємося до судових органів також щодо припинення друку даної газети – такої, що порушує Закон України «Про друковані засоби масової інформації», а саме: статтю 3, статтю 18. Стаття 3 – заподіяння шкоди честі і гідності особи, стаття 18 – при порушення статті 3 може бути припинений засіб масової інформації», – додав керівник закладу.
Крім цього, студентський актив університету на зборах 10 квітня ухвалив звернення до газети «20 хвилин» та ЗМІ Житомирщини. У ньому, зокрема, йдеться про те, що студенти обурені публікацією, засуджують дії авторів, а саме – В. А. Бурлаки, С. В. Буднік, П. В. Маслака, вимагають негайно надрукувати спростування, принести вибачення перед університетом, а у разі повторення випадків публікації недостовірної та наклепницької інформації вдаватимуться до більш радикальних дій.
Ознайомитися зі статтею «Терпіти більше не в змозі: викладачі університету вирішили повстати проти ректора» можна за посиланням: https://zt.20minut.ua/Podii/terpiti-bilshe-ne-v-zmozi-vikladachi-universitetu-virishili-povstati-p-10599173.html.
Журналісти «Вголос.zt» звернулися за коментарем до директора газети “20 хвилин” Олександра Васильковського. За словами директора видання, на всі питання він готовий відповісти 12 квітня, адже за сімейними обставинами наразі він перебуває за межами області.
Нагадаємо, житомирянин відсудив моральну компенсацію у власників маршрутних «таксі». Земельну ділянку з гранітним кар’єром у Черняхівському районі повернуть державі.